Další poklad, na kterém v Edenu mohou pořádně vydělat. Za kolik Slavia koupila Lukáše Provoda?

Slavia „vyprodukovala” dalšího hráče, který začíná být v kurzu. Tentokrát je rušno okolo Lukáše Provoda, jenž se zabydlel v základní sestavě sešívaného kádru a září také v reprezentaci.

Slavia v průběhu minulé sezony poslala do West Hamu Tomáše Součka, kterého o několik měsíců později následoval Vladimír Coufal. Zájem je také o Abdallaha Simu či Petera Olayinku, sešívaní však mají v kádru i další klenoty. Jedním z nich je Lukáš Provod. 

Čtyřiadvacetiletý univerzál přišel do Edenu na podzim roku 2019 z Českých Budějovic, za které v lize odkopal jen sedm zápasů. V kádru jihočeského klubu navíc hostoval z Plzně, takže jeho příchod do Edenu byl o něco náročnější. 

Sešívaní v něm však viděli velký potenciál. „Po odchodu Jardy Zmrhala jsme hledali levonohého záložníka. Lukáše jsme loni skautovali už ve druhé lize, kdy patřil k nejlepším hráčům Budějovic. V ofenzivní části je schopen zahrát tři čtyři posty. Navíc je velmi silný v driblinku, má asi metr devadesát a je to hrozně pracovitý hráč,” říkal po Provodově příchodu trenér Slavie Jindřich Trpišovský. 

Nespletl se. Provod nyní patří k ústředním postavám slávistické mašiny, letos dal v lize tři góly, přidal osm nahrávek a zaujal také parádním reprezentačním výkonem v bitvě s Belgii, proti které se blýskl i vstřeleným gólem. 

Hráčova cena jde rázem nahoru a v Edenu začínají tušit, že na něm jednou pořádně vydělají. Do Slavie přitom přicházel zhruba za dvacet milionů korun... 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud