Další naděje v zámoří. 5 nejlepších Čechů, kteří prošli draftem CHL

Před pár dny proběhl v NHL draft mladých talentů. Českou jedničkou se stal Filip Zadina, kterého následovalo ještě deset krajanů. Dokonce 15 českých hokejistů prošlo následujícím CHL Import Draftem.

Untitled 1.jpg

Jedničkou draftu zámořské juniorské soutěže CHL se stal Slovák Maxim Čajkovič. Druhý byl Vladimír Alistrov z Běloruska, třetí finský gólman Ukko-Pekka Lukkonen a čtvrtý Valentin Nussbaumer ze Švýcarska. Potom šli na řadu Češi, kterých v draftu prošlo celkem 15. Jména pěti nejúspěšnějších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Toman

Matěj Toman Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Českou jedničkou draftu CHL se stal Matěj Toman, kterého z páté pozice získal tým Pr. George. Sedmnáctiletý útočník a mládežnický reprezentant dosud nastupoval za České Budějovice, za které odehrál i 15 zápasů ve WSM lize. Teď by měl pokračovat v zámoří.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Jeník

Jan Jeník Arizona.jpg

Jana Jeníka získala v třetím kole draftu NHL Arizona a o pár dnů později prošel také draftem CHL. V tom se stal celkovou šestkou a v příští sezoně by tak mohl nastupovat za Flint. Sedmnáctiletý útočník odehrál v uplynulém ročníku šest zápasů za extraligový Liberec a třicet startů si připsal v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Startoval také na mistrovství světa hráčů do 18 let a na turnaji se blýskl šesti asistencemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Čajka

Petr Čajka.jpg

Sedmnáctiletý útočník v roce 2014 opustil Spartu a zamířil do Švýcarska. V letošním ročníku odehrál 38 zápasů za juniorku Zugu a připsal si v nich 21 kanadských bodů. Dalších osm startů a dva body přidal v play-off. Startoval také na mistrovství světa osmnáctek a teď by mohl odejít do zámoří. V draftu CHL ho z dvanácté pozice získal tým Erie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Lang

Hokej ilustrační.jpg

Teprve šestnáctiletý Martin Lang odehrál v uplynulém ročníku 35 zápasů za tým Plzně do osmnácti let. Dal v nich 37 branek a přidal 22 asistencí. Nastupoval i v reprezentační sedmnáctce a teď uspěl v draftu CHL, ve kterém ho z 14. místa ulovili Kamloops.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Kryštof Hrabík

Kryštof Hrabík.jpg

Českou pětkou letošního draftu CHL se stal Kryštof Hrabík, na něhož na 41. místě ukázal tým Tri-City. Osmnáctiletý rodák z Prahy, který hokejově rostl v kladenském klubu, strávil poslední dva roky v Liberci a dokonce už okusil i extraligu. Talentovaný útočník odehrál v nejvyšší soutěži celkově 22 zápasů, nastupoval taky za Benátky nad Jizerou, Litoměřice a loni startoval na juniorském šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud