Další mladé naděje. 3 brankáři reprezentační osmnáctky, kteří budou na Hlinka Gretzky Cupu

Nově se tvořící česká reprezentační osmnáctka se chystá na srpnový Hlinka Gretzky Cup. Jednou ze zbraní českého týmu je silná brankářská trojice.

Hlinka Gretzky Cup se uskuteční od pátého do desátého srpna v Břeclavi a Piešťanech. K lídrům českého týmu bude patřit Jan Myšák či Ondřej Baláž, trenérský štáb v čele s koučem Karlem Beranem se však může spolehnout i na velmi kvalitní brankáře. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Jan Bednář

Jan Bednář YT.jpg

Extraligový debut v 16 letech? Proč ne. Talentovaný Jan Bednář, jenž by měl projít příštím draftem NHL, nakonec odchytal za Karlovy Vary deset zápasů v základní části a dalších pět startů přidal v play-out. V bráně Energie odváděl velmi dobré výkony a v příští sezoně dostane další šanci. Na kontě má taky dva starty na mistrovství světa osmnáctek.

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 4

Nick Malík

Nick Malík YT.jpg

K velkým talentům patří také Nick Malík. Sedmnáctiletý odchovanec Vítkovic před uplynulou sezonou zamířil do Třince, který jej poslal na svou farmu do Frýdku-Místku. V Chance lize si připsal 26 startů a zároveň patřil k oporám mládežnických reprezentací do 17 a 18 let. Teď by se měl dělit o prostor s Bednářem.

Foto: YouTube.com

Pokračování 4 / 4

Pavel Čajan

Pavel Čajan YT.jpg

Třetím brankářem do party je Pavel Čajan. Šestnáctiletý gólman, jenž si loni připsal devět startů za reprezentační sedmnáctku, patří k líhni libereckých talentů. Je oporou mládežnických výběrů Bílých Tygrů a v minulém ročníku dostal šanci i v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Další zkušenosti by měl v Chance lize sbírat letos.

Foto: YouTube.com

Doporučujeme

Články odjinud