Eldar Čivič - Do Sparty přišel před dvěma lety, měl být příslibem do budoucna, jenže Eldar Čivič příliš nepřesvědčil. Letos zasáhl do dvaceti zápasů, pevnou pozici v sestavě si ale nezískal. Není vyloučeno, že třiadvacetiletý krajní obránce z Bosny a Hercegoviny ze Sparty odejde. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga - S dvanácti góly byl nejlepším střelcem Sparty. Zároveň ale schytal hodně kritiky a vinou karetních trestů odehrál jen 24 zápasů. Pokud Sparta dotáhne plánovaný příchod Michala Trávníka, tak jsou dny osmadvacetiletého kontroverzního záložníka z Gabonu možná sečteny. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Florin Nita - Rumunský reprezentant v sezoně odchytal 26 zápasů, v závěru ročníku však dostával přednost Milan Heča. Pokud si český gólman udrží pozici jedničky, tak není vyloučeno, že Florin Nita z Letné odejde. Tím spíš, když se o něj údajně zajímají v Anglii. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Uroš Radakovič - Úvod sezony mu moc nevyšel, výrazně se podepsal pod konec Sparty v předkole Evropské ligy, dostal však důvěru a zabydlel se v základní sestavě. Za letenský tým srbský bek nakonec odehrál 25 zápasů, je však otázkou, zda v kádru zůstane. Tím spíš, když se znovu spekuluje o příchodu Davida Lishky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Další cizinci na odchodu. 5 zahraničních hráčů, kteří mohou opustit Spartu

Sparta má v kádru stále řadu hráčů se zahraničním pasem. Někteří se navíc vrátí z hostování, několik cizinců ale z Letné určitě odejde.

Bez názvu.jpg

Je otázkou, co bude se Semihem Kayou či Georgesem Mandjeckem. Ovšem šance, že ve Spartě zůstanou, je minimální. Letnou by mohlo opustit i dalších pět cizinců, kteří ještě na jaře nosili rudý dres. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel před dvěma lety, měl být příslibem do budoucna, jenže Eldar Čivič příliš nepřesvědčil. Letos zasáhl do dvaceti zápasů, pevnou pozici v sestavě si ale nezískal. Není vyloučeno, že třiadvacetiletý krajní obránce z Bosny a Hercegoviny ze Sparty odejde.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Guélor Kanga

Guélor Kanga penalta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

S dvanácti góly byl nejlepším střelcem Sparty. Zároveň ale schytal hodně kritiky a vinou karetních trestů odehrál jen 24 zápasů. Pokud Sparta dotáhne plánovaný příchod Michala Trávníka, tak jsou dny osmadvacetiletého kontroverzního záložníka z Gabonu možná sečteny.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Florin Nita

Florin Nita Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Rumunský reprezentant v sezoně odchytal 26 zápasů, v závěru ročníku však dostával přednost Milan Heča. Pokud si český gólman udrží pozici jedničky, tak není vyloučeno, že Florin Nita z Letné odejde. Tím spíš, když se o něj údajně zajímají v Anglii.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Úvod sezony mu moc nevyšel, výrazně se podepsal pod konec Sparty v předkole Evropské ligy, dostal však důvěru a zabydlel se v základní sestavě. Za letenský tým srbský bek nakonec odehrál 25 zápasů, je však otázkou, zda v kádru zůstane. Tím spíš, když se znovu spekuluje o příchodu Davida Lishky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Bejnamin Tetteh

Benjamin Tetteh SParta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na podzim byl útočníkem číslo jedna, dal devět branek a dostal se do životní formy. Rázem se spekulovalo o jeho odchodu do Anglie, prý ho chtěl také Galatasaray, Sparta jej ale nikam nepustila. Na jaře však Benjamin Tetteh vypadl ze základní sestavy, dal jen dvě branky a na Letnou navíc přišel Libor Kozák. Odejde tak jednadvacetiletý ghanský útočník do zahraničí?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud