Čvančara se nakonec dočkal, ostatní už ne. Ze kterých náhradníků vybíral trenér Šilhavý?

Reprezentace půjde do klíčových kvalifikačních bojů o postup na EURO i s Tomášem Chorým. Jiní útočníci zůstali mezi náhradníky.

Kromě Chorého je v reprezentační nominaci i další nováček Vasil Kušej. Na seznam se dostali taky Jan Kuchta, Adam Hložek a Mojmír Chytil. A nakonec i Tomáš Čvančara, který se původně ocitl jen mezi útočníky/náhradníky. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Čvančara (Mönchengladbach)

Bez názvu.jpg

V posledních zápasech byl stabilním členem české reprezentace, několikrát byl i v základní sestavě. Tentokrát se ale na seznamu vyvolených třiadvacetiletý Tomáš Čvančara původně neobjevil. V uplynulém kole dal ale svůj čtvrtý bundesligový gól za Mönchengladbach a nakonec se pozvánky přeci jen dočkal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Václav Jurečka (Slavia)

Václav Jurečka Slavia MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý forvard letos nenavázal na skvělou formu ze závěru loňského ročníku, ve kterém se stal nejlepším střelcem Fortuna ligy. V aktuální sezoně se za Slavii trefil v lize čtyřikrát a ne vždy se dostal do základní sestavy. Naposledy se však blýskl velmi dobrým výkonem a gólem do sítě AS Řím.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Pekhart (Legia Varšava)

profimedia-0820930489.jpg

Za reprezentaci odehrál 26 zápasů, trefil se však jen dvakrát. Na klubové úrovni toho zvládl už hodně, aktuálně působí v Legii Varšava, kam přišel před necelým rokem z Turecka. V letošním ročníku polské ligy dal šest branek, další čtyři zásahy přidal v předkolech evropských pohárů. V reprezentaci ale chybí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud