Čtyřnásobní šampioni. Toto jsou 3 plzeňští hráči, kteří byli u všech titulů Viktorky

Čtyřnásobní šampioni. Toto jsou 3 plzeňští hráči, kteří byli u všech titulů Viktorky

Čtyřnásobní šampioni. Toto jsou 3 plzeňští hráči, kteří byli u všech titulů Viktorky

Ještě nejsme ani v polovině aktuální ligové sezony, ale už teď je prakticky jisté, že Viktoria Plzeň míří za svým pátým mistrovským titulem. Na západě Čech se opět sešel skvělý tým s řadou výrazných osobností. Jsou mezi nimi i borci, kteří si mohou mohou říct, že byli součástí všech předchozích vítězných souborů.

Sedm let se nezdá být nikterak dlouhá doba. Ale ne ve fotbale. Vedení Plzně sice nedělá nikterak zásadní řezy sestavou, pravdou ale zůstává, že jen tři hráči z mistrovského týmu z ročníku 2010/11 byli také u dalších tří titulů v letech 2013, 2015 a 2016. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Dva z nich jsou v kádru stále a na konci současného ročníku se mohou radovat z pátého ligového triumfu.

Pokračování 2 / 4

Daniel Kolář

Daniel Kolář 2.jpg

Plzeň má v kádru řadu skvělých fotbalistů, ale jen jednoho Daniela Koláře. Že jde o výjimečného hráče dokládá i suchá řeč čísel. S Viktorii vybojoval čtyři mistrovské tituly během šesti let, v nichž týmu pomohl 50 ligovými góly, což z něho dělá nejlepšího kanonýra klubu od sezony 2010/11. Po loňské anabázi v tureckém Gaziantepsporu se opět vrátil na západ Čech a pokračuje tam, kde skončil. V aktuálním ročníku má na kontě už pět gólů a patří k tahounům týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Limberský

David Limberský.jpg

David Limberský se v minulosti zkoušel prosadit ve Spartě, hrál i v Itálii nebo anglickém Tottenhamu, pravé fotbalové štěstí ale našel až v Plzni. Místní rodák, který býval v minulosti jednou z opor české reprezentace, byl u všech čtyř mistrovských titulů Viktorie. A jak to vypadá, míří nyní za pátým triumfem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

František Rajtoral

František RAjtoral.jpg

Pravý obránce či záložník František Rajtoral už sbírku mistrovských titulů s Plzní nerozšíří. Letos v dubnu si totiž vzal život.

Na západ Čech přišel v roce 2009 z Baníku Ostrava a velmi záhy se stal jedním z pilířů mužstva. Nakrátko Viktorku opustil v roce 2014, kdy zamířil na hostování do německého Hannoveru. Loni v srpnu po nepovedeném startu do ročníku 2016/17 v Plzni skončil a zamířil do tureckého Gaziantepsporu, kde uzavřel smlouvu na dva roky. Jeho působení zde skončilo nešťastně - 23. dubna 2017 ve svém bytě spáchal sebevraždu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud