Čtyřikrát zlatí. Zatím. Tito 3 hráči Slavie mohou v Edenu slavit pátý mistrovský titul

Souboj o mistrovský titul v české nejvyšší soutěži slibuje napínavou podívanou až do posledních kol. Jedním z aspirantů na zlato je obhájce loňského prvenství z Edenu.

Pokud by Slavia za pár týdnů obhájila mistrovský titul, byli by u toho také tři fotbalisté, kteří se větší či menší měrou podíleli také na čtyřech prvenstvích sešívaného celku v letech 2017, 2019, 2020 a 2021. Kteří borci mohou v Edenu vybojovat páté zlato? Na tuto otázku odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Přemysl Kovář (36 let)

Přemysl Kovář3.jpg

Nejstarším hráčem Slavie je Přemysl Kovář, který loni v říjnu oslavil už 36. narozeniny. Od příchodu do Edenu v lednu roku 2017 odchytal dosud jen sedm ligových utkání a plní roli rezervního brankáře. V aktuální sezoně se do branky v ligovém utkání ještě nedostal, přesto by se na jejím konci mohl radovat už z pátého mistrovského titulu ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Bořil (31 let)

Jan Bořil2.jpg

Slávistickému kapitánovi Janovi Bořilovi se loni v létě moc nedařilo na evropském šampionátu, přesto byl o jeho služby v Evropě zájem. Předloni českého beka lákal řecký klub AEK Atény, loni okolo něho kroužili skauti PAOK Soluň. Bořil se však prvního zahraničního angažmá nedočkal a zůstal v Edenu, kde patří k nejzkušenějším hráčům.

Svými výkony se významně zasloužil o čtyři mistrovské tituly z předchozích let, v aktuální sezoně se však dostal na hřiště jen v pěti zápasech, naposled loni v říjnu. Od té doby je mimo hru. V lednu se podrobil v Německu operaci. Kvůli poškozené kolenní chrupavce mu hrozil konec kariéry, ale v příští sezoně by se při troše štěstí mohl na trávník vrátit. Možná už jako pětinásobný slávistický šampion.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Stanislav Tecl (31 let)

Stanislav Tecl-Slavia1.jpg

V jedenácti ligových zápasech, které v aktuálním ročníku dosud odehrál, byl Stanislav Tecl pětkrát v základní sestavě Slavie a vstřelil čtyři góly. V Edenu jednatřicetiletému útočníkovi stále věří. Zkušený borec se podílel už na čtyřech mistrovských titulech a mohl by být jazýčkem na vahách ve prospěch sešívaných v boji o další ligový triumf.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud