Čtyři bývalé jedničky draftů NHL, které hrají na mistrovství světa na Slovensku

Jednou z největších hvězd světového šampionátu v Bratislavě a Košicích je Kaapo Kakko, který patří k favoritům blížícího se draftu NHL. Ještě lepší vyhlídky má Jack Hughes. I ten dorazil na Slovensko.

Je téměř jasné, že se jedničkou příštího draftu stane někdo z této dvojice. Favoritem je Hughes, ovšem Kakko v Košicích předvádí neuvěřitelné výkony. Na světový šampionát dorazily i čtyři bývalé jedničky draftů NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ilja Kovalčuk (Rusko)

Ilja Kovalčuk 2019.jpg

Kapitán současného ruského týmu byl do NHL draftován už v roce 2001, kdy na něj ukázala Atlanta. Šestatřicetiletý útočník hrál za Trashers až do ročníku 2009/10, v jehož průběhu zamířil do New Jersey. V organizaci Devils vydržel dva a půl roku a poté zamířil do Petrohradu. Před letošní sezonou se však olympijský šampion a dvojnásobný mistr světa do zámoří vrátil a odehrál 64 zápasů za Los Angeles, v nichž vstřelil 16 branek a přidal 18 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Alexandr Ovečkin (Rusko)

Alexandr Ovečkin 2019 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Tři roky po Kovalčukovi se jedničkou draftu stal Alexanndr Ovečkin. Na toho ukázal Washington, jehož dres rodák z Moskvy nosí doteď. Hned v první sezoně 2005/06 nastřílel 52 branek a od té doby zdolal padesátigólovou hranici ještě sedmkrát. Je trojnásobným mistrem světa a v loňském ročníku zvedl poprvé nad hlavu Stanley Cup.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Patrick Kane (USA)

Patrick Kane MS 2019.jpg

Na světovém šampionátu si zahrál už loni a v Dánsku posbíral parádních 20 (8+12) kanadských bodů. Patrick Kane dorazil i na Slovensko a znovu je kapitánem amerického týmu. Do NHL jej v roce 2007 draftovalo Chicago, které z něj později udělalo jednoho z nejlépe placených hráčů soutěže. V uplynulé sezoně se trojnásobný vítěz Stanley Cupu dostal dokonce na 110 bodů a stanovil si tak vlastní bodové maximum.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Nico Hischier (Švýcarsko)

Nico Hischier MS.jpg

V roce 2017 se stal první švýcarskou jedničkou v historii draftů NHL. Dvacetiletý útočník má za sebou dvě sezony v dresu New Jersey, v nichž posbíral 52 a 47 kanadských bodů. Nyní startuje na svém první šampionátu, na kterém dal už dva góly a přidal i dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud