Leon Draisaitl  - Největší hvězda německé reprezentace. Třiadvacetiletý útočník se stal trojkou draftu NHL v roce 2014, ve kterém na něj ukázal Edmonton. V letošním ročníku dal padesát branek, ke kterým přidal 55 asistencí a nyní válí na svém pátém světovém šampionátu. Na kontě má už pět branek a tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Markus Eisenschmid  - Bacha na něj. Čtyřiadvacetiletý Markus Eisenschmid z německého Mannheimu má na šampionátu formu jako hrom. Produktivní útočník, který dříve působil i v zámoří, posbíral už šest asistencí a vstřelil i jeden gól. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kahun  - Rodák z Plané se ještě v dětství přestěhoval s rodinou do Německa, které také reprezentuje. Loni byl jedním ze strůjců stříbrného olympijského úspěchu německého týmu a letos si odbyl premiéru v NHL. V dresu Chicaga odehrál kompletní ročník, během něhož dal 13 branek a přidal 24 asistencí. Na šampionátu se zatím střelecky prosadil jednou a připsal si i čtyři asistence. Foto: Profimedia.cz
 Matthias Plachta  - V sezoně 2015/16 odešel do zámoří, do NHL se ale neprosadil, a tak se po roce vrátil zpět do Mannheimu. V německé lize se pravidelně dostává nad třicet kanadských bodů a patří i ke stálým účastníkům světových šampionátů. Na tom letošním dal osmadvacetiletý útočník dva góly a přidal tři asistence. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Čtvrtfinálová hrozba. Podívejte se na pět největších hvězd německé reprezentace

Česká reprezentace vyfasovala pro čtvrtfinále světového šampionátu zdánlivě nejsnadnějšího soupeře. Ale pozor, i Němci budou hodně kousat!

Německo v základní skupině porazilo mimo jiné Slovensko či Finsko a skončilo třetí. Voráček a spol. jsou velkým favoritem, proti ale bude stát silný soupeř s několika parádními hokejisty. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Philipp Grubauer

Philip Grubauer 2019.jpg

Německá zeď. Do letošního šampionátu zasáhli němečtí tři brankáři, po příjezdu Philippa Grubauera je ale o jedničce jasno. Sedmadvacetiletý gólman se před sezonou přesunul z Washingtonu do Colorada, se kterým postoupil do semifinále Západní konference. V play-off odchytal dvanáct zápasů a byl velkou oporou Avalanche. To platí i na Slovensku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Leon Draisaitl

Leon Draisaitl.jpg

Největší hvězda německé reprezentace. Třiadvacetiletý útočník se stal trojkou draftu NHL v roce 2014, ve kterém na něj ukázal Edmonton. V letošním ročníku dal padesát branek, ke kterým přidal 55 asistencí a nyní válí na svém pátém světovém šampionátu. Na kontě má už pět branek a tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Markus Eisenschmid

Markus Eisenschmid.jpg

Bacha na něj. Čtyřiadvacetiletý Markus Eisenschmid z německého Mannheimu má na šampionátu formu jako hrom. Produktivní útočník, který dříve působil i v zámoří, posbíral už šest asistencí a vstřelil i jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Kahun

Dominik KAhun 2019.jpg

Rodák z Plané se ještě v dětství přestěhoval s rodinou do Německa, které také reprezentuje. Loni byl jedním ze strůjců stříbrného olympijského úspěchu německého týmu a letos si odbyl premiéru v NHL. V dresu Chicaga odehrál kompletní ročník, během něhož dal 13 branek a přidal 24 asistencí. Na šampionátu se zatím střelecky prosadil jednou a připsal si i čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matthias Plachta

Matthias Plachta 2019.jpg

V sezoně 2015/16 odešel do zámoří, do NHL se ale neprosadil, a tak se po roce vrátil zpět do Mannheimu. V německé lize se pravidelně dostává nad třicet kanadských bodů a patří i ke stálým účastníkům světových šampionátů. Na tom letošním dal osmadvacetiletý útočník dva góly a přidal tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud