COMEBACK: 3 hvězdy, které by se jednou mohly vrátit do české ligy

COMEBACK: 3 hvězdy, které by se jednou mohly vrátit do české ligy

COMEBACK: 3 hvězdy, které by se jednou mohly vrátit do české ligy

V posledních letech zažila česká liga několik slavných comebacků. Do nejvyšší tuzemské soutěže se vrátila řada hvězd, které zde ukončily kariéru nebo se odrazily k dalšímu zahraničnímu angažmá. Někteří se k podobnému kroku ale ještě neodhodlali.

slide-navrátilci.jpg

Milan Baroš a Marek Jankulovski se vrátili do Baníku Ostrava, Vladimír Šmicer do Slavie, Karel Poborský či Patrik Berger hráli za Spartu, kterou posílil i Tomáš Ujfaluši. Nedávno podepsal smlouvu na Letné Tomáš Rosický a Martin Jiránek zamířil z Ruska do Příbrami. Většina fotbalistů z úspěšné generace českého fotbalu se vrátila na sklonku kariéry domů. Například Pavel Nedvěd nebo Jan Koller ale končili vrcholovou kariéru v zahraničí. A možná je napodobí i další známé tváře.

Vybrali jsme tři bývalé reprezentanty, kteří stále působí v cizině a jejich comeback do české ligy zůstává zatím jen v rovině spekulací. O koho se jedná, to zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Petr Čech

Petr Čech-Arsenal.jpg

Že by se vrátil do české ligy v nejbližších letech, o tom nemůže být ani řeč. Petr Čech stále patří mezi nejlepší brankáře světa a v dresu Arsenalu to už dává druhou sezonu pořádně najevo. Po Euru ve Francii se sice rozloučil s reprezntační kariérou, ale jestli se jednou na sklonku kariéry odhodlá ke comebacku, nejspíš posílí Spartu, ze které po skvělých výkonech odešel do Rennes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil.jpg

Čtyřiatřicetiletý Jaroslav Plašil nemá v České republice jednoduchou pozici. Tvořivý záložník byl vinou nepřesvědčivých reprezentačních výkonů častým terčem kritiky fanoušků i novinářů. Není tedy jisté, zda by ho někdy lákala k návratu tuzemská liga.

Z Česka odešel už jako mladý do Monaka, kde nakoukl do velkého fotbalu. Hrál i v Pamplomě a v Bordeaux, hájil barvy italské Catanie, odkud se opět vrátil do francouzského Bordeaux. Na sklonku kariéry by se ale mohl pokusit přesvědčit české fanoušky, že ho často kritizovali neoprávněně. Bude mu to za to ale stát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Rozehnal

David Rozehnal.jpg

Roman Hubník posílil Plzeň, Tomáš Ujfaluši Spartu, přesto příznivci hanácké Sigmy mohou zpět přivítat jednoho zkušeného stopera. V zahraničí totiž stále působí ex-olomoucký David Rozehnal, který si zahrál v Bruggách, PSG, Newcastelu, Laziu Řím, Hamburku a v současné době hájí barvy belgického Oostende.

Šestatřicetiletý obránce, který se v reprezentaci proslavil za éry Karla Brücknera, byl už několikrát spojován s návratem do Olomouce. K tomu ale dosud nedošlo, ale protože mu po sezoně skončí smlouva, mohl by se na Hanou přece jen vrátit (pokud se Sigma probojuje zpátky do nejvyšší soutěže).

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud