Co se to děje v Edenu? 5 hráčů, které trenér Trpišovský poslal do juniorky

Nový trenér Slavie Jindřich Trpišovský začal ostudnou porážkou v Jihlavě. Tam se sešívaný kádr představil ve značně pozměněné sestavě, do které se nevešlo několik podzimních opor.

Trpišovksý začal přebudovávat Slavii k obrazu svému. Do základní sestavy se postavil Ondřej Kúdela, na levém kraji obrany nastoupil Jan Sýkora a do zálohy se vrátil Ruslan Mognazov. Ovšem jiní hráči, kteří na podzim patřili do slávistické sestavy, se nedostali do akce a odehráli víkendový duel za juniorku, která dostala výprask od Dukly. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Jugas

Jakub Jugas Slavia.jpg

Jakub Jugas na podzim nevynechal ani minutu a patřil k nejlepším hráčům Slavie. Jenže Trpišovský vedle Simona Deliho postavil Ondřeje Kúdelu a bývalý zlínský kapitán zůstal jen mezi náhradníky. Slavie má navíc k dispozici ještě Lukáše Pokorného, a proto se spekulovalo také o Jugasově hostování. Jaro začal v juniorce.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Eduard Sobol

Eduard Sobol 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Ukrajinský reprezentant dorazil na hostování ze Šachtaru Doněck a na podzim patřil ke klíčovým hráčům sešívaného týmu. Jenže stále patří Doněcku, do kterého se v létě vrátí, a pro Trpišovského tak není moc perspektivní. Na levý kraj obrany se přesunul Jan Sýkora, Eduard Sobol se nevešel ani mezi náhradníky.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jakub Hromada

Jakub Hromada Slavia.jpg

Slovenský záložník, který přišel do Slavie z Plzně, si zatím pevné místo v sestavě nevybojoval. Na podzim zasáhl jen do čtyř ligových duelů a přes nabitou konkurenci ve středu záložní řady se mu prosazuje jen složitě. I proto se rozehrál v juniorce.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Mick van Buren

Mick van Buren 2 Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Na začátku sezony se dostal do parádní formy, hodně si ho oblíbili fanoušci a během podzimu naskočil do 14 zápasů. Většinou hrál v základní sestavě a vstřelil čtyři góly. Trpišovský ho však nevzal ani mezi náhradníky, na pravém kraji zálohy dostal přednost Ruslan Mingazov, na hrotu byl Milan Škoda, a Mick van Buren na svou šanci bude muset čekat.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Během přípravy se znovu zranil Muris Mešanovič, a tak Slavia musela jednat. Škodu s Tomášem Necidem nakonec doplnil Stanislav Tecl, který podzim strávil na hostování v Jablonci. V severočeském klubu nastřílel osm branek a aktuálně je druhým nejlepším kanonýrem ligy, ani to mu ale místo v sešívaném kádru negarantuje.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud