Michal Škoda (Dynamo České Budějovice)   Loni:  10 gólů  Letos:  0 gólů

Michal Škoda (Dynamo České Budějovice) 
Loni: 10 gólů 
Letos: 0 gólů

 Dyjan Carlos de Azevedo (Baník Ostrava)   Loni:  11 gólů  Letos:  1 gól 
 Nicolae Stanciu (Slavia Praha)   Loni:  12 gólů  Letos:  1 gól 
 Martin Doležal (FK Jablonec)  Loni:  14 gólů  Letos:  2 góly
 Adam Hložek (Sparta Praha)   Loni : 15 gólů Letos:  3 góly
5
Fotogalerie

Co se s nimi stalo? 5 loňských ligových kanonýrů, kterým letos zvlhl střelecký prach

Vypadá to, že se o titul ve Fortuna lize bude bojovat až do posledních kol. Stejně jako o korunu pro krále ligových střelců.

Loni se stal nejlepším kanonýrem Fortuna ligy Jan Kuchta společně s Adamem Hložkem. Zatímco slávistický útočník je ve formě i letos a na kontě má už šest zásahů, devatenáctiletý Hložek se střelecky trápí. Stejně jako pět dalších hráčů, kteří loni měli střeleckou formu (nepočítáme mezi ně Lukáše Juliše, jenž letos zasáhl jen do dvou zápasů). Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Michal Škoda (Dynamo České Budějovice) 

Michal Škoda MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni: 10 gólů 
Letos: 0 gólů

Třiatřicetiletý útočník loni odehrál velmi dobrou sezonu v Mladé Boleslavi a vyrovnal své střelecké maximum ze sezony 2016/17, kdy dal v dresu Zbrojovky deset branek. Ve městě Škodovky ho ale po sezoně nahradil bratr Milan a Michal Škoda zamířil do Českých Budějovic. V jedenácti zápasech se však neprosadil ještě ani jednou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dyjan Carlos de Azevedo (Baník Ostrava) 

De Azevedo Baník 21.jpg

Loni: 11 gólů 
Letos: 1 gól 

Loni v létě byl třicetiletý Brazilec na odpis, nakonec ale v Baníku zůstal a odehrál životní sezonu, během niž nastřílel jedenáct branek. Dyjan Carlos de Azevedo byl nejlepším střelcem Ostravanů, letos je ale jeho pozice jiná. Do hry chodí převážně jen z lavičky náhradníků a trenér Ondřej Smetana mu moc prostoru nedává. V jedenácti zápasech se letos trefil jen jednou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Nicolae Stanciu (Slavia Praha) 

Nicolae Stanciu 21.jpg

Loni: 12 gólů 
Letos: 1 gól 

Na jaře nabral parádní formu a ukázal, proč za něj Slavia zaplatila zhruba sto milionů korun. Nicolae Stanciu končil sezonu s dvanácti ligovými góly, ke kterým navrch přidal šest nahrávek. Parádní výkony předváděl i v Evropské lize a v létě okolo něj vážně kroužil Galatasaray. Stanciu však zůstal v Edenu, jenže letos osmadvacetiletý rumunský záložník zdaleka není tak produktivní. Na kontě má gól a jednu nahrávku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Doležal (FK Jablonec) 

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

Loni: 14 gólů 
Letos: 2 góly 

Společně s Ivanem Schranzem loni patřil k ofenzivním hvězdám Jablonce. Jenže zatímco Schranz střílí góly i po svém přestupu do Slavie, Martin Doležal se letos příliš neprosazuje. V devíti startech se trefil jen dvakrát, přičemž oba góly vstřelil až v posledním duelu proti Českým Budějovicím. Ve třech posledních sezonách se zvládl dostat alespoň na deset branek, dokáže to ale jednatřicetiletý útočník i tentokrát? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Adam Hložek (Sparta Praha) 

Adam Hložek Sparta 21_2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni: 15 gólů
Letos: 3 góly

Herně mu toho tolik vytknout nejde. Adam Hložek hraje v dobré formě a i díky němu Sparta letos šlape. Jenže ta koncovka. Loňský ročník devatenáctiletý klenot zakončil čtyřmi góly do sítě Zbrojovky, čímž se dostal na 15 branek a společně s Janem Kuchtou získal korunu pro krále střelců.

Čekalo se, že letos bude sázet jednu branku za druhou, což v úvodu sezony taky potvrzoval a po pěti zápasech měl na kontě tři trefy. Jenže od té doby střelecky mlčí a neskóroval už v šesti ligových duelech v řadě. Na kontě má však pět asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud