Co s nimi bude? 5 českých veteránů, kterým po sezoně končí smlouva v NHL

Základní část letošní sezony NHL skončí v sobotu sedmého dubna. Někteří čeští hokejisté poté odletí na dovolené, jiní možná zamíří do sportovního důchodu. Bude mezi nimi i Jaromír Jágr?

Bez názvu.jpg

Do letošní sezony NHL zasáhlo už 36 českých hokejistů. Zatímco kariéry Jakuba Vrány, Filipa Chlapíka či Filipa Chytila jsou teprve na začátku, jiní hráči pomalu uzavírají své hokejové životopisy. Jména pěti českých veteránů, kterým po sezoně končí smlouvy, a kteří mohou pověsit brusle na hřebík, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Aleš Hemský (34 let, Montreal)

Aleš Hemský Montrea.jpg

Čtyřiatřicetiletý hračička odehrál v uplynulé sezoně vinou zdravotních problémů jen 15 zápasů. V Dallasu s ním přestali počítat, Aleš Hemský ale zámořskou kariéru nezabalil. Podepsal nový roční kontrakt na milion dolarů s Montrealem. Obě strany však čekaly něco jiného, bývalého forvarda Edmontonu či Ottawy znovu trápí zdravotní problémy, kvůli nimž odehrál jen sedm zápasů a ani jednou nebodoval. Kdo ví, zda v NHL dostane další šanci…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jaromír Jágr (45 let, Calgary)

Jaromír Jágr Calgary 2.jpg

Vrátil se do NHL, aby v ní odehrál ještě jeden rok. Během něho chtěl zaútočit na rekord a stát se hráčem s nejvíce starty v historii soutěže. Jenže Jaromír Jágr odehrál v barvách Calgary jen 22 zápasů a posbíral sedm kanadských bodů. Více mu nedovolilo zranění a je možné, že další starty v nejslavnější lize světa už nepřidá. Zdá se, že vedení Flames o něj už nestojí a nejspíš po něm nesáhnou ani jinde. Nebo si ještě na závěr zámořské kariéry zahraje někde o Stanley Cup?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Plekanec (35 let, Montreal)

Tomáš Plekanec 2.jpg

Bývalý reprezentační kapitán strávil celou dosavadní zámořskou kariéru v Montrealu. Už několikrát se ale spekulovalo o jeho výměně. Po sezoně mu navíc končí smlouva a je otázkou, zda mu vedení Canadiens nabídne novou. Letos posbíral jen 17 (4+13) kanadských bodů, navíc mu je už 35 let. Jak dlouho ještě vydrží v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Rozsíval (39 let, Chicago)

Michal Rozsíval Chicago.jpg

Mistr světa z roku 2010 a dvojnásobný držitel Stanley Cupu podepsal už loni v únoru nový roční kontrakt s Chicagem. Jenže na začátku sezony neprošel zdravotními testy a do svého sedmnáctého ročníku v NHL zatím nezasáhl. Zatímco v obraně Chicaga válí Jan Rutta a 21 zápasů odehrál i Michal Kempný, devětatřicetiletý Rozsíval už zřejmě spřádá plány na konec kariéry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Radim Vrbata (36 let, Florida)

Radim Vrbata Florida.jpg

Radim Vrbata strávil dlouhé roky kariéry v Arzioně. Na dva ročníky si sice odskočil do Vancouveru, loni byl ale zpět mezi Coyotes a v sezoně posbíral 55 bodů. V létě změnil dres a na Floridě nahradil Jaromíra Jágra. S Panthers podepsal roční smlouvu na 2,5 milionů dolarů, 13 (5+8) kanadských bodů je ale na jeho poměry málo. Další klub už sehnat nemusí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud