Co s nimi bude? 4 cizinci, kteří se neprosadili do nabitého kádru Slavie

Co s nimi bude? 4 cizinci, kteří se neprosadili do nabitého kádru Slavie

Co s nimi bude? 4 cizinci, kteří se neprosadili do nabitého kádru Slavie

Slavia nepostoupila do Ligy mistrů a bude hrát „jen“ základní skupinu Evropské ligy. Co se bude dít s kádrem Jaroslava Šilhavého? Ten je přeplněný až k prasknutí, někteří hráči by tak mohli odejít jinam.

Bez názvu.jpg

Slavia v létě mohutně posilovala, přivedla Dannyho, Halila Altintopa, Ruslana Rotaně, Eduarda Sobola či Miroslava Stocha a už tak přeplněná soupiska se rozrostla. Slávisté sice budou válčit na dvou frontách a potřebují široký kádr, ne všichni se v něm ale možná udrží. Jména čtyř cizinců, kteří letos téměř (nebo vůbec) nehrají, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marko Alvir

Marko Alvir.jpg

Třiadvacetiletý chorvatský záložník přišel do Slavie v zimě, vinou zranění a velké konkurence si ale zatím ani neškrtl. Bývalý hráč Domžale, který strávil dva roky v akademii Atlética Madrid, v sobě ukrývá zajímavý potenciál, na jeho místo je ale v „sešívaném“ kádru obrovský přetlak. Jednou z možností jeho využití by mohlo být hostování.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Per-Egil Flo

Per Egil Flo.jpg

Norský reprezentant přišel do Slavie v zimě a celé jaro odehrál v základní sestavě. Rozhodně nepropadl, nedá se však říct, že by svými výkony zvedal diváky ze sedadel. V úvodu nového ročníku nastupuje na levém kraji obrany Jan Bořil, Slavia navíc přivedla Eduarda Sobola a osmadvacetiletý Per-Egil Flo na svou šanci čeká marně. Do sestavy se mu však bude dostávat složitě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ruslan Mingazov

Ruslan Mingazov Slavia.jpg

Krajní, ofenzivně laděný, záložník z Turkmenistánu se na jaře stal důležitým hráčem slávistické sestavy. Nastupoval v základu, dal tři branky a byl hodně platný. V zahajovací sestavě byl i v duelu s Teplicemi, od té doby se ale na hřiště nedostal. S příchodem Stocha mu ještě vzrostla konkurence, Ruslan Mingazov to nyní má hodně složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jasmin Ščuk

Jasmin Ščuk Slavia.jpg

Defenzivní záložník z Bosny a Hercegoviny je ve Slavii rok a půl. Na jaře chodil do hry převážně z lavičky náhradníků a jiné to není ani letos. Jasmin Ščuk byl sice v úvodním kole s Teplicemi v základní sestavě, od té doby ale nehrál. Spekulovalo se o jeho přesunu do Zlína, stále je však hráčem Slavie. Prozatím.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud