Co s nimi bude? 3 čeští gólmani z NHL, kterým po sezoně končí smlouva

Do letošního ročníku NHL zasáhlo pět českých brankářů. Marek Langhamer to v zámoří zabalil a posílil brněnskou Kometu. Zbylé kvarteto odchytalo dohromady jen 90 zápasů, co s ním bude dál?

Bez názvu.jpg

Jediným českým gólmanem z těch, co chytají v NHL, jenž má v kapse kontrakt i na příští sezonu, je Michal Neuvirth z Philadelphie. Ten je však momentálně zraněný, naposledy byl v akci v polovině února a po návratu na led bude muset o své místo tvrdě bojovat. A jak jsou na tom jeho krajané? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Petr Mrázek (Philadelphia)

Petr Mrázek Phil.jpg

Petr Mrázek před minulou sezonou podepsal dvouletý kontrakt na osm milionů dolarů a stal se novou jedničkou Detroitu. Jenže svou pozici neuhájil, mezi tři tyče se vrátil Jimmy Howard, jenž byl první volbou Red Wings i letos.

Mrázek se tak poprvé v kariéře v rámci NHL stěhoval a stal se posilou Philadelphie. V dresu Flyers chytil novou mízu a podává dobré výkony, jenže tým Jakuba Voráčka má pod smlouvou ještě Neuvirtha s Brianem Elliottem. Kam se Mrázek vydá v létě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Pavelec (New York Rangers)

Ondřej Pavelec NYR2.jpg

Po loňské sezoně, jejíž podstatnou část strávil na farmě, opustil Winnipeg. Do Evropy se mu nechtělo a kdyby nedostal žádnou nabídku z NHL, možná by ukončil kariéru. Bez práce však dlouho nezůstal a podepsal roční kontrakt na 1,3 milionů dolarů s New Yorkem Rangers. Spolehlivě plnil roli dvojky za Henrikem Lundqvistem, v ročníku zasáhl do 16 duelů, jenže pak se zranil a naposledy byl v akci devátého února. Bude ho po sezoně ještě někdo chtít?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Rittich (Calgary)

David Rittich Calgary 2.jpg

Pětadvacetiletý David Rittich si loni odbyl premiéru v NHL a v jednom zápase se objevil v brance Calgary. Letos je jeho vytížení větší a v sezoně naskočil už do dvaceti duelů. Úspěšností zákroků se blíží k 91% a v průměru inkasuje 2,76 branky na zápas. V Calgary jsou s jeho službami spokojeni, nabídnou mu tedy novou smlouvu? Letos si bývalý gólman Mladé Boleslavi vydělá 725 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud