N´Golo Kanté   Francouzský defenzivní záložník, který na svém postu patří k nejlepším na světě, byl jedním z hlavních strůjců titulu Leicesteru. Hned poté ale mistrovskou družinu opustil a za necelých 36 milionů eur zamířil do Chelsea, kde světový šampion z roku 2018 působí dosud.  Foto: Profimedia.cz
 Danny Drinkwater   O rok později se z Leicesteru do Chelsea vydal Danny Drinkwater. Třicetiletý střední záložník, jenž má na kontě i tři starty v anglické reprezentaci, odešel na Stamford Bridge za necelých 38 milionů eur, na rozdíl od Kantého už ale v týmu Blues nepůsobí. Nejprve hostoval v Burnley, potom v Aston Ville a nyní je v Kasimpase.  Foto: Profimedia.cz
 Riyad Mahrez  V roce 2018 z Leicesteru odešel Riyad Mahrez, jenž byl jedním z hlavních strůjců historického titulu, ke kterému pomohl 17 góly a deseti nahrávkami. O dva roky později pak přestoupil do Manchesteru City, který za něj zaplatil přes 67 milionů eur. Nyní devětadvacetiletý alžírský křídelník patří ke klíčovým hráčům Citizens.  Foto: Profimedia.cz
 Harry Maguire   Sedmadvacetiletý anglický reprezentační stoper přišel do Leicesteru v roce 2017 z Hullu, tedy až rok po historickém titulu. U Lišek vydržel dva roky a poté zamířil do Manchesteru United, který za něj zaplatil 87 milionů eur. Na Old Trafford si drží silnou pozici.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Co rok, to jeden megapřestup. 5 hvězd, které Leicester v minulých letech prodal anglickým gigantům

Slavia už ve čtvrtek narazí na Leicester, se kterým se porve o postup do další fáze Evropské ligy. Sešívaní ale favoritem rozhodně nebudou.

Bez názvu.jpg

Leicester, na který Slavia už ve čtvrtek narazí v Evropské lize, nepatří mezi nejslavnější anglické kluby. Na druhou stranu, Lišky se v posledních letech dokážou měřit s elitou Premier League, kterou v roce 2016 senzačně vyhrály. Leicesterem v minulých sezonách prošla řada zajímavých hráčů a pět z nich klub dokázal prodat za pořádné peníze do elitních klubů z Anglie (každý rok jednoho). Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

N´Golo Kanté 

Ngolo Kante.jpg

Francouzský defenzivní záložník, který na svém postu patří k nejlepším na světě, byl jedním z hlavních strůjců titulu Leicesteru. Hned poté ale mistrovskou družinu opustil a za necelých 36 milionů eur zamířil do Chelsea, kde světový šampion z roku 2018 působí dosud. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Danny Drinkwater 

Danny Drinkwater Chelsea.jpg

O rok později se z Leicesteru do Chelsea vydal Danny Drinkwater. Třicetiletý střední záložník, jenž má na kontě i tři starty v anglické reprezentaci, odešel na Stamford Bridge za necelých 38 milionů eur, na rozdíl od Kantého už ale v týmu Blues nepůsobí. Nejprve hostoval v Burnley, potom v Aston Ville a nyní je v Kasimpase. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Riyad Mahrez 

Riyad Mahrez City.jpg

V roce 2018 z Leicesteru odešel Riyad Mahrez, jenž byl jedním z hlavních strůjců historického titulu, ke kterému pomohl 17 góly a deseti nahrávkami. O dva roky později pak přestoupil do Manchesteru City, který za něj zaplatil přes 67 milionů eur. Nyní devětadvacetiletý alžírský křídelník patří ke klíčovým hráčům Citizens. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Harry Maguire 

Harry Maguire  Manchester.jpg

Sedmadvacetiletý anglický reprezentační stoper přišel do Leicesteru v roce 2017 z Hullu, tedy až rok po historickém titulu. U Lišek vydržel dva roky a poté zamířil do Manchesteru United, který za něj zaplatil 87 milionů eur. Na Old Trafford si drží silnou pozici. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ben Chilwell 

Ben Chilwell Chelsea.jpg

Posledním „velkým” odchodem z Leicesteru je přesun Bena Chilwella do Chelsea, která za něj loni v létě zaplatila přes padesát milionů eur. Čtyřiadvacetiletý levý bek, který má na kontě i jedenáct startů v anglické reprezentaci, v Leicesteru fotbalově vyrůstal, teď už ale válí na Stamford Bridge, kde se ihned zabydlel v základní sestavě. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud