Co když to kouč Viktorky Guľa nezvládne? Tři trenéři, kteří by na jaře mohli převzít Plzeň

Adrián Guľa zůstává trenérem Plzně. Stále má však nůž na krku a v průběhu jara může svou misi na západě Čech klidně ukončit. Kdo by ho v tom případě nahradil?

Adrián Guľa Plzeň 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Když se trenér Adrián Guľa před rokem ujal Plzně, čekalo se od něj, že hru Viktorky dostane na úplně jinou úroveň. To se taky na začátku stalo, jenže letos se západočeský tým nedostal do pohárové Evropy a tápe také ve Fortuna lize. Guľa sice dostal důvěru i na jarní část sezony, jenže jeho pozice je stále velmi vrtkavá. Co by se tedy stalo, kdyby v průběhu jara dostal padáka? Kdo by ho mohl nahradit? O kom se v zákulisí spekulovalo? Podívejte se.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Petr Rada

Petr Rada Jablonec 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zdálo se, že Plzeň už měla plán, jak by se zachovala, kdyby na podzim Guľa dostal vyhazov. Na jeho místo měl přijít Petr Rada, který je už čtvrtou sezonu v Jablonci. Na severu Čech jsou se službami bývalého kouče české reprezentace nadmíru spokojeni, jablonecký boss Miroslav Pelta byl ale zřejmě ochotný o jeho odchodu jednat. Dvaašedesátiletý bouřlivák však zůstal v Jablonci. Prozatím…

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Pavel Hapal

Pavel Hapal Slovensko.jpg

Další jméno, které padalo v zákulisí, byl Pavel Hapal. Bývalý český reprezentant už v lize vedl Baník, Mladou Boleslav či Spartu a naposledy působil jako kouč slovenské reprezentace, u které však předčasně skončil. Nyní je jednapadesátiletý rodák z Kroměříže bez práce, nabídku Viktorky by nejspíš přijal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Pavel Vrba

Pavel Vrba Bulharsko.jpg

V souvislosti s Plzní se spekuluje také o možném návratu Pavla Vrby, který je od svého konce v bulharském Ludogorci bez práce. „Pokud to půjde a někdo mě osloví, nejraději bych začal trénovat už v lednu. Jestli to bude v zahraničí nebo v Česku, není podstatné. Jde o vizi,“ řekl před necelým měsícem v Olympijském podcastu Radiožurnálu, ve kterém na adresu Plzně dodal: „Vůbec to nevidím tak, že bych se teď měl do Plzně vracet. Spíš bych měl možná začít někde jinde a uspět tam.“

Pokud však Plzeň nezabere a Vrba bude i na jaře volný, tak se toto téma může znovu vrátit do hry…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud