Co kdyby se Slavii zranil Aleš Mandous? 3 gólmani, kteří by ho v Edenu mohli mezi tyčemi nahradit

Slavia má na každém postu konkurenci a kouč Jindřich Trpišovský může různě míchat se sestavou. Jak je to ale s obsazením brankářského postu?

Jasnou brankářskou jedničkou Slavie je Aleš Mandous. Jeho pozice je neotřesitelná, chytá ligu i poháry a patří k největším hvězdám Fortuna ligy. Ovšem co by se stalo, kdyby se náhodou zranil? Kdo by ho mohl nahradit? V následujících kapitolách najdete tři gólmany, kteří čekají v jeho stínu na svou šanci.

Pokračování 2 / 4

Jan Sirotník

Jan Sirotník.jpg

Je málo pravděpodobné, že by se Jan Sirotník v aktuální sezoně objevil mezi tyčemi slávistické branky, ale vyloučeno to není. Dvacetiletý odchovanec klubu je na soupisce rezervního týmu a chytá ve druhé nejvyšší soutěži, ale naskočit do hry může také ve Fortuna lize. Pokud bude i nadále pravidelně nastupovat v základní sestavě v B-týmu, byla by jeho předností rozehranost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář2.jpg

Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je Ondřej Kolář v současnosti jedním z nejhodnotnějších brankářů v české nejvyšší soutěži. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku minulé sezony udělal několik velkých chyb.

Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance sešívaných chopil Aleš Mandous. Z Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. Na jaře se ale opět dostal mezi tyče a předvedl například solidní výkon v derby se Spartou. Jeho tržní cenu v létě portál TransferMarkt snížil z šesti milionů eur na dva a půl milionu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Přemysl Kovář

Přemysl Kovář3.jpg

Z trojice „záložních“ brankářů Slavie má jednoznačně nejvíc zkušeností Přemysl Kovář. V Edenu je od roku 2016, ale v sešívaném dresu si připsal na konto jen šest ligových startů. Šestatřicetiletý gólman byl naposled v akci v dubnu, kdy Slavii vychytal výhru 3:0 nad Zlínem. Smlouvu má podepsanou do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud