Co je s Ovečkinem? Má nejdelší období bez bodu v kariéře

Hokejisté Washingtonu podlehli v posledním utkání Detroitu 2:4. Hlavní hvězdou utkání se stal útočník Red Wings Justin Abdelkader, který dva góly dal a na jeden přihrál. Absolutně tak zastínil domácí superstar Alexandr Ovečkina, který se nebývale trápí.

Čekají se od něj góly. Moře gólů. Ruský snajpr, který v roce 2008 vyhrál kanadské bodování a čtyřikrát se stal nejlepším střelcem NHL, má střílení branek v popisu práce. Loni získal Maurice Richard Trophy  za 51 gólů v 78 zápasech.

Letos se trojnásobný mistr světa trefil pětkrát. V devíti zápasech si připsal jednu asistenci. Na Tylera Seguina, Sidney Crosbyho a Jakuba Voráčka, kteří jsou v čele produktivity, ztrácí šest bodů.

Nejen jemu, ale celému Washingtonu se však v posledních zápasech moc nedaří. Capitals z posledních pěti zápasů vyhráli v základní hrací době jediný, v prodloužení ještě udolali Philadelphii, na Edmonton, Vancouver ani Detroit ale nestačili.

Kapitán Caps v těchto pěti duelech ani jednou nebodoval. A to je něco, co se mu v NHL ještě nikdy nestalo. Takovou sérii bez bodu nepamatuje. Proti Detroitu byl na ledě téměř 20 minut, na branku soupeře vyslal sedm střel, ani jedna se ale neujala. Ze zápasu si odnesl jen negativní bilanci mínus dva.

Ovečkin je neustále aktivní, zřejmě je jen otázkou času, kdy nepříznivou bodovou sérii prolomí, on sám ale určitě cítí, že už je na čase. Takový rekord by nerad protahoval.