Co by bylo kdyby… Jak by vypadal český tým na šampionátu v Rusku?

V pátek byl na světovém šampionátu volný den. A volno mají také čeští fotbalisté, kteří se do Ruska nekvalifikovali. Jak by Jarolímův tým vypadal, kdyby na mistrovství světa hrál?

Bez názvu.jpg

Češi hráli na mistrovství světa naposledy v roce 2006 v Německu. V Jihoafrické republice, Brazílii i Rusku chybí. Jak by ale národní tým vypadal, kdyby se na letošní šampionát dostal? Jakou nejsilnější sestavu by trenér Jarolím mohl poslat do boje? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 12

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka ČR.jpg

Mezi brankáři je z čeho vybírat. Dosavadní jedničkou byl Tomáš Vaclík, tomu ale začínají dýchat na záda Tomáš Koubek s Jiřím Pavlenkou. Ten prožil velmi dobrou sezonu v Brémách, spekuluje se o zájmu Liverpoolu a už brzy by se mohl stát i reprezentačním gólmanem číslo jedna. Aktuálně má zřejmě nejlepší formu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Post pravého obránce je jasný. Zarezervovaný ho má Pavel Kadeřábek, který s Hoffenheimem vybojoval postup do Ligy mistrů. V reprezentaci se o své místo nemusí bát, aktuálně však řeší i klubovou budoucnost. Údajně se o něj totiž zajímá AS Řím.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Marek Suchý

Marek Suchý Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jarolím na postu stopera vyzkoušel několik variant. Jakub Brabec však v Genku nenastupuje, Jakub Jugas ještě nemá tolik zkušeností, a tak by volba padla na Marka Suchého. Opora Basileje patří k nejzkušenějším hráčům národního týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas ČR2.jpg

Koho vedle Suchého? Zřejmě Tomáše Kalase, který od Jarolíma dostal hodně prostoru. Pravidelně nastupuje i ve Fulhamu, se kterým vybojoval postup do Premier League. Stále však patří Chelsea.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Filip Novák

Filip Novák ČR.jpg

Nalevo může hrát Theodor Gebre Selassie či Jan Bořil, aktuální jedničkou na tento post je ale Filip Novák. Ten nedávno přestoupil do Trabzonsporu a Jarolím se na něj může spolehnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR.jpg

Po odchodu do Číny se o něm moc nepsalo. Na podzim odehrál jediný celý kvalifikační zápas, navíc proti San Marinu. Po odchodu do zámořské MLS je ale zase v ráži a patří k nejlepším hráčům Philadelphie. Dává góly, tvoří hru, reprezentace ho bude potřebovat!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Vladimír Darida

Vladimír Darida ČR.jpg

Základní kámen reprezentace, pilíř záložní řady. Pokud je Vladimír Darida fit, má místo v základní sestavě jisté. To by platilo i na šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Antonín Barák

Antonín Barák Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý záložník Udinese odehrál velmi dobrou sezonu. Taky v reprezentaci vyrostl v klíčovou personu a má prakticky předplacené místo v základní sestavě. Na šampionátu by se klidně mohl „prodat“ do nějakého většího klubu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Jakub Jankto

Jakub Jankto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Barák nastupuje za Udinese. I on patří ke klíčovým hráčům italského celku, rád by ale změnil dres. Mistrovství světa mu v tom mohlo pomoct.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Matěj Vydra

Matěj Vydra Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Rodák z Chotěboře dal v sezoně 21 branek a stal se nejlepším střelcem druhé anglické ligy. V reprezentaci se nějakou dobu neobjevil, naposledy se omluvil kvůli zranění, pokud ale bude fit, měl by být v základní sestavě. Jeho góly tým potřebuje jako sůl.

Foto: Czech News Center, a.s./Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Patrik Schick

Patrik Schick Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Aktuálním reprezentačním útočníkem číslo jedna je Michael Krmenčík. Všichni ale čekají, až se naplno rozjede Patrik Schick, který by se mohl stát novým reprezentačním kanonýrem. Kdo ví, zda by se mu to nepovedlo zrovna na šampionátu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud