Co bude s Limberským? Tři východní destinace, do nichž může jít rebel z Plzně

David Limberský stále patří k nejlepším hráčem ePojisteni.cz ligy. O tom není pochyb. Zároveň se ale řadí mezi nejproblémovější osobnosti, která tropí skandály na počkání. I proto se s ním v Plzni po sezoně nejspíš rozloučí.

Bývalý reprezentační obránce prožil v Plzni nejúspěšnější roky kariéry. S Viktorkou získal čtyři tituly, dvakrát si zahrál Ligu mistrů, byl na dvou evropských šampionátech, zároveň ale nadělal spoustu problémů. Nešlo jen o řízení v opilosti či flámy v barech, „Limba“ toho stihl daleko víc.

Jeho plzeňský kariéra tak spěje po dlouhých letech ke konci. To však neznamená odchod do sportovního důchodu. Naopak, třiatřicetiletý bek by měl zamířit na východ. Tři destinace, do nichž by mohl odejít, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Turecko

David Limberský Dočkal.jpg

Turecko se stalo oblíbenou destinací plzeňských veteránů. Tímto směrem nejprve zamířil Václav Procházka a na začátku letošní sezony ho napodobili Daniel Kolář s Františkem Rajtoralem. Je logické, že stejná země by mohla zlákat i Limberského.

V Turecku by byl velmi dobře placený a na úroveň tamní ligy ho hravě stačil. Bouřlivé turecké publikum, to by mohlo být přesně pro něho. „Je víceméně jedinou variantou, kde by o fotbalisty jeho věkové kategorie mohli mít zájem a nabídnout mu i výrazně lepší podmínky, než měli doma," uvedl před časem manažer Pavel Zíka pro aktualne.cz.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Rusko

David Limberský titul.jpg

Další z reálných variant je Rusko. I to je oblíbenou destinací českých fotbalistů, kteří si chtějí hodně slušně vydělat. Na začátku sezony zvolil ruskou cestu ex-plzeňský Ondřej Vaněk, za něhož Ufa zaplatila asi 40 milionů korun. Teď by se v jeho stopách mohl vydat Limberský, který by se v ruské soutěži rozhodně dokázal prosadit.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Izrael

David Limberský.jpg

Nechybělo mnoho a Limberský mohl být už od léta fuč. O zkušeného obránce se v létě zajímalo Maccabi Tel Aviv, které mu nabízelo roční plat vyšší než milion dolarů.

„Zároveň ale mělo požadavek, že musí přijít zadarmo. S tím Plzeň nesouhlasila, je to pro ni klíčový hráč. To jsme samozřejmě respektovali. Není ale vyloučené, že se k jednáním o Davidově odchodu do zahraničí vrátíme,“ uvedl pro deník Sport agent Pavel Zíka. Vrátí se do Maccabi v létě do hry?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud