Co bude s legendou? 5 pikantních zámořských adres pro Jaromíra Jágra

Co bude s legendou? 5 pikantních zámořských adres pro Jaromíra Jágra

Co bude s legendou? 5 pikantních zámořských adres pro Jaromíra Jágra

Tohle se nečekalo, Jaromír Jágr skončil na Floridě a hledá si nový klub. V zámoří se už žhavě spekuluje o tom, kam český veterán může zamířit a skloňují se hodně zajímavé adresy.

Jágrova pozice se mění. Pokud bude chtít zůstat v NHL, zřejmě bude muset kývnout na snížení platu. Taky nejspíš dostane méně herního prostoru. Stále je o něj však zájem a zkušený útočník si má z čeho vybírat. Názvy pěti pikantních adres, na které by mohl zamířit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Detroit Red Wings

Jaromír Jágr fans.jpg

V zámoří neexistuje moc prestižnějších hokejových adres než je ta v Detroitu. Red Wings letos poprvé po 27 letech neprošli do play-off a dá se čekat, že v organizaci nastanou výrazné změny. Přítomnost hráče Jágrova formátu by rozhodně přišla vhod, český útočník by se ale zřejmě nedostal výše než do třetí formace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Montreal Canadiens

Jaromír Jágr Plekanec.jpg

Jágr v NHL dokázal vše, co mohl. Nesplnila se mu pouze jediná věc – nikdy nehrál za žádný kanadský klub. Ještě ale není všem dnům konec, skloňuje se přesun do Calgary, ale hlavně také do Montrealu, ve kterém by se mohl sejít s bývalým reprezentačním parťákem Tomášem Plekancem. Spolu toho dokázali už hodně, Canadiens navíc potřebují zkušeného centra probudit. S Jágrem by se jim to mohlo podařit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

New York Rangers

Jaromír Jágr NYR.jpg

New York Rangers byl posledním klubem před odchodu do Ruska, za který Jágr hrál. Na Manhattanu strávil několik vydařených let, výraznějšího úspěchu s týmem ale nedosáhl. Jezdci rok co rok patří k hlavním aspirantům na zisk Stanley Cupu, to je motivace jako hrom. Na Jágra nezapomněli ani fanoušci, kteří by ho měli rádi zpátky v kádru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pittsburgh Penguins

Jaromír Jágr Pittsburgh.jpg

Kde jinde uzavřít zámořskou kariéru než v klubu, s nímž na začátku zámořské mise získal dva Stanley Cupy? O Jágrově přesunu do Pittsburghu se už několikrát mluvilo, ke comebacku ale nikdy nedošlo. Crosbyho družina je na vrcholu, dvakrát v řadě vyhrála NHL a Jágr by neměl takové vytížení, na které býval zvyklý. Loučit se však v klubu, v němž je nesmrtelnou legendou, to by stálo za to.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vegas Golden Knights

Jaromír Jágr Florida 5.jpg

O přesunu do Vegas se spekuluje už déle. Nováček NHL měl být první volbou poté, co nedopadlo jednání s Floridou. Tím spíš, když Golden Knights vede Jágrův oblíbený trenér Gerard Gallant. Jenže generálním manažerem je George McPhee, s nímž Jágr nemá dobré zkušenosti z Washingtonu…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud