Co bude s Lafatou? 3 kluby, ve kterých by mohl odehrát poslední půlrok kariéry

David Lafata nehraje. To je situace, na kterou nebyl v posledních letech vůbec zvyklý. Šestatřicetiletý forvard se v ligovém duelu s Baníkem nevešel podruhé ani na lavičku náhradníků a zdá se, že jeho dny na Letné spějí ke konci.

V uplynulé sezoně zasáhl do 28 ligových zápasů a s patnácti góly byl znovu nejlepším střelcem týmu. Také Andrea Stramaccioni mu dával hodně prostoru a Lafata byl v úvodních šesti kolech pokaždé v základní sestavě. Jenže v Jablonci už nebyl a chyběl také v duelu s Baníkem. Co s Lafatou, kterého čeká zřejmě poslední jaro v kariéře, bude dál? Tři kluby, ve kterých by se mohl rozloučit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

České Budějovice

David Lafata ČB.jpg

Lafata se narodil v Českých Budějovicích a v jihočeském klubu také zahájil profesionální kariéru. V nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2000/01, během níž odehrál jedenáct duelů. První gól ale vstřelil až v dalším ročníku, během něhož se trefil dokonce osmkrát. V následující sezoně vstřelil 14 branek.

Na začátku roku 2005 ale odmítl prodloužit smlouvu a plácl si s řeckým Xanthi. Vedení klubu ho proto přeřadilo do B týmu, ve kterém odehrál téměř celé jaro. Nyní by se cesty klubu a Lafaty mohly opět protnout.

České Budějovice jsou v čele Fortuna ligy a útočí na postup do nejvyšší soutěže. Nejlepšími střelci týmu jsou čtyřgóloví Jakub Pešek s Ivem Táborským a Lafatova pomoc by určitě přišla vhod. Kdo ví, zda by si pak zkušený snajpr ještě neprodloužil kariéru…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jablonec

David Lafata Jablonec 2.jpg

Jablonečtí drží šesté místo v tabulce. Severočechy táhne sedmigólový Stanislav Tecl, čtyřikrát se trefil Ondřej Mihalík a tři góly má na kontě další útočník Vladimir Jovovič. Zdá se, že Baumit nepotřebuje posily do útočných řad, ale Lafata, to je jiná kategorie. V klubu strávil úspěšnou část kariéry, s krátkou přestávkou zde hrál od roku 2006 do roku 2013 a získal tam dvě koruny pro krále střelců. Pokud by měl změnit dres na ligové úrovni, pravděpodobně by zvolil návrat do Jablonce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Sparta

David Lafata Sparta 4.jpg

Samozřejmě, i tato varianta je ve hře. Lafata sice nyní nehraje, ve Spartě se ale během podzimu vše mění jako na houpačce. Aktuální útočnou jedničkou je Josef Šural, po zranění se do sestavy vrátí Václav Kadlec a v zápase s Baníkem se na lavičku náhradníků vrátil Marc Janko. Lafata má na kontě deset startů, ve kterých dal čtyři góly a společně se Šuralem je nejlepším střelcem týmu. Bude mu to ale stačit? Na Letné má smlouvu do konce sezony…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud