Angelo Preciado  Šestadvacetiletý ekvádorský reprezentant přišel do Sparty z belgického Genku za více než 70 milionů korun. V Evropě ukázal své kvality, zářil proti Galatasarayi, jenže česká liga mu zatím příliš nesedí. Svými výkony nepřesvědčil, navíc jej sráží šílené zkraty. Jeden předvedl v utkání se Slavií proti Janu Bořilovi, další v nedělním duelu s Mladou Boleslaví. V devíti zápasech dostal dvě červené karty, opět bude mimo. „Je to samozřejmě nepřijatelné. Zvlášť poté, co se vrátil po trestu. Udělal špatné rozhodnutí a ublížil týmu. Vyřešíme si to interně,“ vzkázal trenér Sparty Brian Priske.

Angelo Preciado
Šestadvacetiletý ekvádorský reprezentant přišel do Sparty z belgického Genku za více než 70 milionů korun. V Evropě ukázal své kvality, zářil proti Galatasarayi, jenže česká liga mu zatím příliš nesedí. Svými výkony nepřesvědčil, navíc jej sráží šílené zkraty. Jeden předvedl v utkání se Slavií proti Janu Bořilovi, další v nedělním duelu s Mladou Boleslaví. V devíti zápasech dostal dvě červené karty, opět bude mimo. „Je to samozřejmě nepřijatelné. Zvlášť poté, co se vrátil po trestu. Udělal špatné rozhodnutí a ublížil týmu. Vyřešíme si to interně,“ vzkázal trenér Sparty Brian Priske.

Cizinci ze Sparty musí přidat. Podívejte se, od kterých zahraničních hráčů čekali na Letné víc

Sparta dlouho šlapala jako dobře namazaný stroj. Ten ale v posledních týdnech začíná drhnout, navíc dobře „nefunguje“ ani několik cizinců.

Trenér Brian Priske přivedl do Sparty řadu cizinců. Peter Vindahl, Kaan Kairinen či Quazim Laci patří k oporám, stejně jako Lukáš Haraslín nebo Veljko Birmančevič, jiní ale zůstávají za očekáváním.

Kteří zahraniční fotbalisté Sparty nefungují tak, jak se od nich čekalo? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Angelo Preciado (Ekvádor)

Bez názvu.jpg

Šestadvacetiletý ekvádorský reprezentant přišel do Sparty z belgického Genku za více než 70 milionů korun. V Evropě ukázal své kvality, zářil proti Galatasarayi, jenže česká liga mu zatím příliš nesedí. Svými výkony nepřesvědčil, navíc jej sráží šílené zkraty. Jeden předvedl v utkání se Slavií proti Janu Bořilovi, další v nedělním duelu s Mladou Boleslaví. V devíti zápasech dostal dvě červené karty, opět bude mimo. „Je to samozřejmě nepřijatelné. Zvlášť poté, co se vrátil po trestu. Udělal špatné rozhodnutí a ublížil týmu. Vyřešíme si to interně,“ vzkázal trenér Sparty Brian Priske.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Markus Solbakken (Norsko)

Markus Solbakken Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Sparta o něj hodně stála, do Stavangeru za něj nakonec poslala v zimě 55 milionů korun. Doba hájení už mu skončila, pravdou ale je, že Markus Solbakken toho zatím moc neukázal. Třiadvacetiletý středový záložník naskočil i do posledního duelu se Slováckem, už o přestávce šel ale ze hry.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Indrit Tuci (Albánie)

Indrit Tuci Gal.jpg

Stejně jako Solbakken přišel do Sparty během zimy. Třiadvacetiletý albánský reprezentant dorazil z Lokomotivy Záhřeb, ovšem zatímco v chorvatské lize byl hodně produktivní, na Letné zatím mlčí. Vyšla mu Evropská liga proti Galatasarayi, v šesti ligových zápasech ale nebodoval. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Victor Olatunji (Nigérie)

Victor Olatunji Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Urostlý nigerijský forvard ve Spartě předvedl několik světlých momentů, zatím ale nad jeho výkony panují spíše rozpaky. Na podzim chvíli tlačil na pozici Jan Kuchty, teď ale chodí do hry jen na pár minut. Trefil se v pohárovém semifinále proti Opavě, v lize ovšem čeká na gól od poloviny února. V tomto ročníku se prosadil třikrát.

Foto: Sparta Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud