Andreas Vindheim (Norsko) - Čtyřiadvacetiletý Andreas Vindheim přišel do Sparty před rokem, v úvodu angažmá ho ale přibrzdilo zranění. Nakonec naskočil do 21 zápasů, dal dva góly a přidal i dvě nahrávky. Převážně nastupoval na pravém kraji obrany, může však naskočit i na křídle. V příštím ročníku by měl znovu patřit do základní sestavy. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Moberg Karlsson (Švédsko) - Ještě na podzim se zdálo, že jsou jeho dny ve Spartě sečteny. David Moberg Karlsson, jenž na Letnou dorazil před rokem a půl, patřil k nejhorším hráčům Sparty a v Praze se očividně trápil. Na jaře ale pookřál, vrátil se do základní sestavy a ročník končil se čtyřmi góly a pěti nahrávkami. Pozice šestadvacetiletého křídelním by měla zůstat pevná. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Srdjan Plavšič (Srbsko) - Srdjan Plavššič je jedním z hráčů, které do Sparty přivedl trenér Andrea Stramaccioni. Dosud za Pražany odehrál tři ročníky a 57 ligových zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal sedm asistencí. V poslední sezoně čtyřiadvacetiletý srbský křídelník zasáhl do dvaceti duelů, naposledy ale nastoupil na začátku března. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Minčev (Bulharsko) - Je tomu už více než měsíc, co Sparta ohlásila svou druhou letní posilu. Tou se stal teprve devatenáctiletý bulharský křídelník Martin Minčev, který přichází z týmu Černo More Varna. Trojnásobný bulharský reprezentant, jenž může naskočit na obou křídlech i na hrotu sestavy, podepsal ve Spartě smlouvu na tři roky. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Cizinci ve Spartě. Podívejte se na čtyři zahraniční křídelníky, kteří působí na Letné

Sparta se zbavuje zbytečných cizinců, několik hráčů se zahraničním pasem ale na Letné stále zůstává. Hodně vidět by měli být i zahraniční křídelníci.

Andreas Vindheim Karlsson Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Sparta má v kádru Adama Hložka, jenž může naskočit jak na hrotu sestavy, tak na křídle. Na tento post má však kouč Václav Kotal i čtyři další hráče – a všechny cizince. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Andreas Vindheim (Norsko)

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý Andreas Vindheim přišel do Sparty před rokem, v úvodu angažmá ho ale přibrzdilo zranění. Nakonec naskočil do 21 zápasů, dal dva góly a přidal i dvě nahrávky. Převážně nastupoval na pravém kraji obrany, může však naskočit i na křídle. V příštím ročníku by měl znovu patřit do základní sestavy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Moberg Karlsson (Švédsko)

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Ještě na podzim se zdálo, že jsou jeho dny ve Spartě sečteny. David Moberg Karlsson, jenž na Letnou dorazil před rokem a půl, patřil k nejhorším hráčům Sparty a v Praze se očividně trápil. Na jaře ale pookřál, vrátil se do základní sestavy a ročník končil se čtyřmi góly a pěti nahrávkami. Pozice šestadvacetiletého křídelním by měla zůstat pevná.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Srdjan Plavšič (Srbsko)

Srdjan Plavšič 20 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Srdjan Plavššič je jedním z hráčů, které do Sparty přivedl trenér Andrea Stramaccioni. Dosud za Pražany odehrál tři ročníky a 57 ligových zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal sedm asistencí. V poslední sezoně čtyřiadvacetiletý srbský křídelník zasáhl do dvaceti duelů, naposledy ale nastoupil na začátku března.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Martin Minčev (Bulharsko)

Martin Minčev 1.jpg

Je tomu už více než měsíc, co Sparta ohlásila svou druhou letní posilu. Tou se stal teprve devatenáctiletý bulharský křídelník Martin Minčev, který přichází z týmu Černo More Varna. Trojnásobný bulharský reprezentant, jenž může naskočit na obou křídlech i na hrotu sestavy, podepsal ve Spartě smlouvu na tři roky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud