Cizinci ve Slovácku. 4 zahraniční fotbalisté, kteří hrají za tým z Uherského Hradiště

Kdekdo už je odepisoval, se Slováckem je ale stále třeba počítat. Aktuálně je tým z Uherského Hradiště v tabulce třetí.

Říkalo se, že Slovácko má to nejlepší za sebou. Tým sice stárne, letos ale hraje opět hodně vysoko. V Uherském Hradišti stále válí Michal Kadlec s Milanem Petrželou, kouč Martin Svědík má však na soupisce i čtyři cizince. A pro českou ligu navíc z docela exotických zemí. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Merchas Doski (Irák)

Bez názvu.jpg

Rodák z německého Hannoveru, který reprezentuje Irák, přišel do Slovácka loni z rakouského Wackeru. Ve své premiérové ligové sezoně zasáhl třiadvacetiletý obránce či záložník do 26 zápasů, ve kterých dal tři branky. Letos se Merchas Doski trefil zatím jednou.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Seung-Bin Kim (Jižní Korea)

Kim Slovácko LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý jihokorejský záložník přišel do Slovácka v zimě z Dukly, ve které působil od roku 2019. Na jaře zasáhl do 12 zápasů, ve kterých dal dvě branky a připsal si jednu nahrávku. Letos se Seung-Bin Kim trefil hned v prvním utkání proti Českým Budějovicím, v posledních zápasech ale chodí do hry coby střídající hráč.

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Vlasij Sinjavskij (Estonsko)

Vlasij Sjinkavskij Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vlasij Sinjavskij se v lize objevil poprvé v sezoně 2020/21 v Karviné. Ve slezském celku se mu dařilo a loni na jaře přišel do Slovácka. V minulém ročníku dal sedmadvacetiletý estonský reprezentační křídelník dva góly a přidal tři nahrávky. Letos je Vlasij Sinjavskij zatím bez bodu, do posledních zápasů chodí jen z lavičky náhradníků.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Rigino Cicilia (Curacao)

Rigino Cicilia Slovácko Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník z Curacaa se ve Slovácku poprvé objevil v ročníku 2020/21. V tom dalším dal šest branek a poté se spekulovalo o jeho odchodu do Plzně. Rigino Cicilia ale před rokem nakonec zamířil do nizozemského Almela, odkud se v létě vrátil zpátky do Uherského Hradiště. Znovu patří k oporám týmu trenéra Svědíka, nastupuje v základní sestavě a na kontě má dvě branky a dvě asistence. Trefil se i v minulém kole proti Baníku.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud