Cizinci v maskách. 4 extraligové týmy, které přivedly zahraniční gólmany

Extraligové týmy zbrojí na novou sezonu. Některé z nich přitom vsadily na zahraniční gólmany.

Strůjce úspěchů mistrovské Komety Marek Čiliak odešel do Slovanu Bratislava a v brněnské brance ho nahradí české duo Marek Langhamer a Karel Vejmelka. Čtyři další extraligové týmy ale vsadily na zahraniční brankáře. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jaroslav Janus (Litvínov)

Jaroslav Janus Litvínov 2.jpg

Osmadvacetiletý slovenský gólman působil uplynulý rok v Liberci. V dresu Bílých Tygrů si však připsal jen deset startů a vrací se na místa, která dobře zná – do Litvínova. V brance Vervy plnil dva roky roli jedničky, o kterou se nyní utká s Michaelem Petráskem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Gasper Krošelj (Mladá Boleslav)

Gašper Krošelj.jpg

Mladá Boleslav přišla o Brandona Maxwella, v přípravě se navíc zranil Jan Růžička, a tak bylo třeba najít náhradu. Tou se stal jednatřicetiletý slovinský reprezentant Gasper Krošelj, který loni chytal v Dánsku i v EBEL lize za Záhřeb. Dříve působil taky v Norsku, Švédsku a startoval i na posledních olympijských hrách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Brandon Maxwell (Hradec Králové)

Brandon Maxwell 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Američan Brandon Maxwell už působil ve Vítkovicích, Pardubicích a naposledy chytal za Mladou Boleslav. Sedmadvacetiletý gólman byl také součástí amerického týmu na olympijských hrách, do branky se však nedostal. Zato v Hradci Králové by se mohl stát jedničkou a měl by nahradit Patrika Rybára, jenž zamířil do Detroitu.

Foto: Barbora Reichová / CNC  Profimedia

Pokračování 5 / 5

Dmitrij Milčakov (Plzeň)

Dmitrij Milčakov Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeň znovu přišla o svou jedničku. Miroslav Svoboda zamířil do Nashvillu a na západě Čech museli najít náhradu. Matěj Machovský zamířil do Sparty, Marek Mazanec zůstal v NHL, Ján Laco zvažuje konec kariéry a Ondřeji Pavelcovi se do extraligy nechce.

Plzeň proto přivedla Dominika Frodla, kterému našla zkušeného kolegu. Tím se stal Dmitrij Milčaov. Dvaatřicetiletý běloruský gólman přichází z týmu Junosť Minsk, dříve však působil i v KHL a zachytal si i na několika světových šampionátech.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud