Cizinci opouští Eden. 3 zahraniční fotbalisté, kteří v létě odešli ze Slavie

Ve Slavii je během každého přestupového období hodně rušno. A stejné je to letos.

Slavia přivedla nigerijského útočníka Muhameda Tijaniho. Další tři cizinci ale z Edenu už odešli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ewerton (Brazílie, Baník)

Ewerton Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Po parádní sezoně v Mladé Boleslavi, za kterou dal 11 branek a přidal šest asistencí, se na jeho umění těšili i v Edenu. Ewerton se ale ve Slavii neprosadil a místo v sestavě si nezískal. V lize zasáhl jen do 14 zápasů, ve kterých dal dvě branky. Teď už je v Baníku, kam šestadvacetiletý Brazilec zamířil na hostování.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Peter Olayinka (Nigérie, CZ Bělehrad)

Peter Olayinka Slavia Feyenoord.jpg

O jeho konci v Edenu se vědělo. Dokonce už od zimy, kdy Peter Olayinka oznámil, že zamíří do Crvene zvezdy Bělehrad. Sedmadvacetiletý nigerijský křídelník Eden opouští se třemi tituly na krku. Ve Slavii si vybudoval skvělou pozici, dokonce byl i kapitánem. Do sešívané historie se zapsal jako jeden z nejlepších cizinců.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny, Plzeň)

Ibrahim Traoré Slavia 21 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Zkušený záložník z Pobřeží slonoviny bude mít na podzim už 35 let, ve Slavii měl však stále dobré postavení. Nejen na hřišti, ale i v kabině, kde pomáhal dalším fotbalistům z Afriky. V minulém ročníku ale Ibrahim Traoré zasáhl jen do 12 ligových duelů. Zdálo se, že odejde do Jablonce, Traoré však nakonec překvapivě přestoupil do Plzně.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud