Cizinci na odchodu. 5 zahraničních hráčů, kteří mohou opustit Spartu

Sparta se před rokem vydala zahraniční cestou a na Letnou přivedla několik nových cizinců. Jenže pár z nich je už pryč a brzy by je mohli následovat další.

Bez názvu.jpg

Zatímco Nicolae Stanciu a Guélor Kanga, kteří dorazili v zimě, mají pevné místo v sestavě a svými výkony táhnou Spartu, jiní cizinci neobstáli. Už v zimě odešel Marc Janko či Georges Mandjeck a v létě by ze Sparty mohli odejít další hráči s cizím pasem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý ofenzivní záložník přišel v létě z Tel Avivu a v té době se stal nejdražší ligovou posilou všech dob. Jenže izraelský reprezentant, který stál 76 milionů korun, vysoké nároky nepotvrdil. Už v průběhu podzimu vypadl ze základní sestavy, do které se o víkendu vrátil po více než dvou měsících. V kolonce vstřelených branek mu svítí nula a na kontě má jen dvě nahrávky. Nebylo by překvapením, kdyby po sezoně odešel.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Rio Mavuba

Rio Mavuba Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Bývalý francouzský reprezentant, který si zahrál i na mistrovství světa, přišel v létě z Lille a měl se stát nepropustnou skálou ve středu sparťanské záložní řady. Na podzim dostával hodně prostoru, na jaře hrál ale jen dvakrát, naposledy na začátku března proti Brnu. Jeho místo zaujal Jiří Kulhánek a je možné, že Rio Mavuba po sezoně ze Sparty odejde.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Costa Nhamoinesu

Costa Sparta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Je to jiný případ než Ben Chaim s Mavubou. Costa Nhamoinesu ve Spartě působí už od roku 2013 a vypracoval se v důležité hráče rudé družiny. Role obránce ze Zimbabwe ale slábne a čím dál častěji dostávají přednost jiní. Jeho výhodou však je, že může nastoupit na kraji i ve středu obrany, poslední dva zápasy odehrál v základní sestavě a Sparta v nich udržela čisté konto. Řekl si tím o další šanci na Letné?

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Mihailo Ristič

Mihailo Ristič Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Srbského univerzála, který může hrát na kraji hřiště i ve středu zálohy, přivedl do Sparty ještě Andrea Stramaccioni. Dvaadvacetiletý Mihailo Ristič však na jaře dostal šanci jen ve dvou zápasech, dohromady odehrál 34 minut a je otázkou, zda dostane další šanci. Na Letnou přišel na roční hostování z Krasnodaru, šanci ukázat se ale neměl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Ve Spartě se vytvořial malá rumunská kolonie. Jenže zatímco Florin Nita a Nicolae Stanciu patří k pilířům sestavy, Bogdan Vatajelu nastoupil v základu naposledy na začátku dubna. Od té doby odehrál jen 46 minut a zdá se, že s ním trenér Hapal příliš nepočítá.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud