David Moberg Karlsson   Švédského křídelníka přivedl do Sparty v zimě roku 2019 Tomáš Rosický. David Moberg Karlsson odehrál v pražském týmu dobré zápasy, nastřílel 19 branek, přidal 16 asistencí a patřil k důležitým postavám rudého týmu. Jenže letos ztrácel pod Pavlem Vrbou pozici, a tak sedmadvacetiletý Švéd odešel jinam – zhruba za jeden milion eur přestoupil do japonského celku Urawa Red Diamonds. 
 Andreas Vindheim  Stejně jako Karlssona, tak i Andrease Vindheima přivedl do Sparty Tomáš Rosický. Šestadvacetiletý norský bek měl vyřešit problémy na pravém kraji sparťanské obrany, jistotou zadních řad se ale nestal. Během podzimu zasáhl jen do šesti zápasů, do hry chodil převážně z lavičky náhradníků, a tak v zimě Spartu opustil. Vindheim zamířil na hostování do německého Schalke, kde se uvedl na jedničku. 
 Lukáš Štetina  Spekulovalo se o tom déle, teď už je to ale jasné. Lukáš Štetina se neudržel ve sparťanském kádru, s týmem neodjel na soustředění a na Letné končí. Slovenský reprezentační stoper byl přitom posledním sparťanským cizincem, kterého do klubu přivedl italský trenér Andrea Stramaccioni. Třicetiletý bek si ale letos připsal jen šest startů a hledá si nový klub. 
 Uroš Radakovič a Benjamin Tetteh   Ani jeden z hráčů pod Vrbou ve Spartě nehrál. Během loňského jara hostovali jinde a v létě ve Spartě skončili nadobro. Srbský stoper Uroš Radakovič zamířil do ruského celku Arsenal Tula a útočník Benjmain Tetteh z Ghany zůstal v tureckém Malatyasporu, ve kterém už v minulé sezoně hostoval. Malatyaspor za něj zaplatil dva miliony eur. 
5
Fotogalerie

Cizinci mizí z Letné. Podívejte se, kteří zahraniční hráči odešli za vlády kouče Vrby ze Sparty

Za chvíli to bude rok, co se Pavel Vrba stal trenérem Sparty. Z Letné od té doby odešlo několik cizinců.

Ve Spartě stále jsou Florin Nita, Dávid Hancko nebo Martin Minčev, několik cizinců ale z Letné během posledních měsíců, kdy v klubu působí trenér Vrba, odešlo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Srdjan Plavšič 

Plavšič.jpg

Srbský rychlík odehrál ve Spartě čtyři sezony. Jenže po té loňské mu skončila smlouva a Srdjan Plavšič zamířil zadarmo do Slavie. Bylo z toho velké haló, protože klub z Letné přesun dlouho popíral. Sparta však přišla s nabídkou nového kontraktu pozdě, a tak jí šestadvacetiletý rychlík pláchl k největšímu konkurentovi. V Edenu toho ale během podzimu moc neukázal. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Moberg Karlsson 

DMK.jpg

Švédského křídelníka přivedl do Sparty v zimě roku 2019 Tomáš Rosický. David Moberg Karlsson odehrál v pražském týmu dobré zápasy, nastřílel 19 branek, přidal 16 asistencí a patřil k důležitým postavám rudého týmu. Jenže letos ztrácel pod Pavlem Vrbou pozici, a tak sedmadvacetiletý Švéd odešel jinam – zhruba za jeden milion eur přestoupil do japonského celku Urawa Red Diamonds. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Andreas Vindheim 

Vindheim.jpg

Stejně jako Karlssona, tak i Andrease Vindheima přivedl do Sparty Tomáš Rosický. Šestadvacetiletý norský bek měl vyřešit problémy na pravém kraji sparťanské obrany, jistotou zadních řad se ale nestal. Během podzimu zasáhl jen do šesti zápasů, do hry chodil převážně z lavičky náhradníků, a tak v zimě Spartu opustil. Vindheim zamířil na hostování do německého Schalke, kde se uvedl na jedničku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Štetina 

Štetina.jpg

Spekulovalo se o tom déle, teď už je to ale jasné. Lukáš Štetina se neudržel ve sparťanském kádru, s týmem neodjel na soustředění a na Letné končí. Slovenský reprezentační stoper byl přitom posledním sparťanským cizincem, kterého do klubu přivedl italský trenér Andrea Stramaccioni. Třicetiletý bek si ale letos připsal jen šest startů a hledá si nový klub. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Uroš Radakovič a Benjamin Tetteh 

tetteh.jpg

Ani jeden z hráčů pod Vrbou ve Spartě nehrál. Během loňského jara hostovali jinde a v létě ve Spartě skončili nadobro. Srbský stoper Uroš Radakovič zamířil do ruského celku Arsenal Tula a útočník Benjmain Tetteh z Ghany zůstal v tureckém Malatyasporu, ve kterém už v minulé sezoně hostoval. Malatyaspor za něj zaplatil dva miliony eur. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud