Číslo pro mladé. 4 poslední sparťanské talenty, které hrály s dvacítkou na zádech před Vojtěchem Patrákem

Číslo na dresu je poznávacím znamením každého hráče. Mnohdy také symbolizuje pozici, na které fotbalisté nastupují.

Devítku na zádech většinou mívají obávaní kanonýři, desítku zase kreativní „mozky“ každého výběru. Ale kdo hraje s dvacítkou? Ve Spartě ji nosí talentovaní mladíci. Momentálně má dres s tímto číslem dvaadvacetiletý Vojtěch Patrák. Jména čtyř jeho předchůdců, kteří nosili také dvacítku, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Březina

David Březina Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně 2015/16 si ve Spartě odbylo premiéru několik do té doby neznámých mladíků. Jedním z nich byl Michal Sáček, na soupisce týmu však figuroval taky David Březina. Dnes pětadvacetiletý obránce si sice v lize nikdy za Spartu nezahrál, v ročníku 2015/16 ale naskočil v domácím poháru. V nejvyšší soutěži se objevil až v sezoně 2020/21, kdy odehrál 11 střetnutí v dresu Opavy. Od loňského léta nastupuje za Žižkov, kde má podepsanou smlouvu do roku 2023.

Foto: Czech News Center, a.s./Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Christian Frýdek

Christian Frýdek.jpg

Třiadvacetiletý ofenzivní záložník Christian Frýdek odehrál v dresu Sparty jediný ligový zápas. Bylo to v sezoně 2016/17, kdy Pražané doma porazili 3:0 Karvinou. Mladší bratr Martina Frýdka v zápase odehrál jedenáct minut. V dalších letech odcházel z Letné pravidelně na hostování do nižší soutěže - hrál ve Vlašimi, Táborsku a v Hradci Králové. Do nejvyšší soutěže nahlédl znovu až loni, poté, co se přestěhoval na sever Čech. V Liberci prožil povedenou sezonu a v barvách Slovanu se mu daří i na začátku současného ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Václav Drchal

Václav Drchal.jpg

S dvacítkou na zádech nastupoval na začátku kariéry ve Spartě Václav Drchal, jenž v nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2017/18. Na Letné si od něho hodně slibovali, talentovaný útočník ale vinou zdravotních problémů dlouho nedokázal proniknout do sestavy týmu. V ročníku 2020/21 byl na hostování v Mladé Boleslavi, kde se mu poměrně hodně dařilo, ale po návratu do Prahy už zase sbíral starty jen sporadicky. Na Letné hraje dodnes, smlouva mu vyprší po skončení sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Adam Hložek

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Předposledním hráčem, který nosil ve Spartě na dresu dvacítku, byl Adam Hložek. Letenský klenot byl ještě nedávno nejdražším hráčem ligy, než v létě odešel za 13 milionů eur do Leverkusenu. Za letenský celek odehrál 105 ligových zápasů, ve kterých dal 34 branek a přidal k nim 29 asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud