Cinkne to znovu? 7 hráčů z olympijského týmu s medailí z mistrovství světa

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje s hodně zkušeným týmem. Josef Jandač do něj povolal i sedm hráčů, kteří už dokázali vybojovat medaile na světových šampionátech. Cinkne jim to v Jižní Koreji znovu?

Od poslední české medaile z mistrovství světa uteklo už téměř šest let. Od zlata dokonce osm. Přesto je v olympijském týmu sedm hráčů, kteří ve sbírce mají cenné kovy ze světových šampionátů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Roman Červenka

Jaromír Jágr Červenka 2 2010.jpg

Roman Červenka jede už na své třetí olympijské hry. Na mistrovství světa startoval dokonce sedmkrát a ve sbírce má dvě medaile. V roce 2010 pomohl ke zlatu gólem a asistencí, o rok později se na bronzovém šampionátu na Slovensku trefil dokonce čtyřikrát a přidal šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Martin Erat

Martin Erat ČR.jpg

Nejzkušenější člen hokejové výpravy letos odehraje svou čtvrtou olympiádu. Kapitán týmu Martin Erat debutoval už v Turíně, kde pomohl vybojovat bronz. Ve stejném roce poprvé startoval i na mistrovství světa a v Lotyšsku se třemi góly a pěti nahrávkami podílel na stříbru. O šest let později bral v Helsinkách a Stockholmu bronz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Petr Koukal

Petr Koukal ČR.jpg

Pětatřicetiletý útočník startoval na pěti světových šampionátech a hned první dvě účasti proměnil v medaile. V roce 2010 pomohl dvěma asistencemi ke zlatu, o dva roky později dvěma góly k bronzu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal.jpg

Třicetiletý obránce, který loni oblékl ve třech zápasech dres Caroliny, si zahrál už na Světovém poháru. Na mistrovství světa debutoval v roce 2012 a hned z toho byla bronzová medaile. K té Jakub Nakládal pomohl čtyřmi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ondřej Němec

Ondřej Němec ČR.jpg

Dvojnásobný extraligový šampion hrál na šesti světových šampionátech. V roce 2009 ve Švýcarsku z toho medaile ještě nebyla, o rok později v Německu už ale slavil senzační zlato. Ondřej Němec startoval i na Slovensku a Finsku se Švédskem, kde svou sbírku rozšířil i o dva bronzy. Naposledy hrál na světovém šampionátu v Praze a Ostravě. Teď ho čeká olympijská premiéra.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Martin Růžička

Martin Růžička Třinec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Přestože dal na Channel One Cupu hattrick Finům a v extralize je druhým nejlepším střelcem, do původní nominace se nedostal. Zranění Milana Gulaše ale donutilo trenéry, aby dodatečně povolali Martin Růžičku, který se chystá na první start pod pěti kruhy. Když v roce 2010 debutoval na mistrovství světa, bylo z toho zlato. Dočká se letos další medaile?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Michal Vondrka

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Jeden z nejzkušenějších hráčů české výpravy hrál na třech světových šampionátech. V letech 2014 a 2015 z toho byly „bramborové“ medaile, premiéru na mistrovství světa ale proměnil v bronz. V roce 2012 k němu v Helsinkách a Stockholmu pomohl jednou nahrávkou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud