Cinkne jim to znovu? 5 hráčů, kteří mají ve sbírce medaili z mistrovství světa

Cinkne jim to znovu? 5 hráčů, kteří mají ve sbírce medaili z mistrovství světa

Cinkne jim to znovu? 5 hráčů, kteří mají ve sbírce medaili z mistrovství světa

Znovu se mluví o medaili. Voráčkova parta, která v pátek vstoupí do hokejového šampionátu, budí respekt. Experti i fanoušci věří, že by to letos mohlo znovu cinknout. Čekání je totiž už dlouhé.

Čeští hokejisté brali poslední medaili v na šampionátu, který v roce 2012 hostilo Finsko se Švédskem. Od té doby skončil národním tým dvakrát na bramborové pozici a ve dvou případech nepřešel přes čtvrtfinále. Letošní tým je však plný „zvučných“ jmen, která touží po další medaili. Je v něm také pět hráčů, kteří už cenný kov na mistrovství světa vybojovali. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec Bratislava.jpg

Medaile z MS: 2006 (stříbro), 2011 (bronz) 2012 (bronz)

Nejzkušenější plejer české výpravy. Dlouholetý kapitán, který nyní přenechal céčko Jakubu Voráčkovi, reprezentaci nikdy neodmítl a letos tak míří už na devátý šampionát. Hned na tom prvním, v roce 2006 v Rize, slavil překvapivé stříbro. V letech 2011 a 2012 bral bronz, zlato mu ale dosud uniká. Letos se představí už na třetím mistrovství světa v řadě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Roman Červenka

Roman Červenka 1.jpg

Medaile z MS: 2010 (zlato) a 2011 (bronz)

Jednatřicetiletý útočník debutoval na světovém šampionátu v roce 2009 ve Švýcarsku. Od té doby chyběl jen na dvou mistrovstvích, v letech 2012 a 2013, jinak se vždy vešel do nominace. K německému zlatu pomohl gólem a asistencí, na Slovensku se blýskl čtyřmi brankami a šesti nahrávkami. Dobrý šampionát odehrál i loni a trenéři čekají, že na něj naváže i v Paříži.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Jakub Voráček

Jakub Voráček kapitán.jpg

Medaile z MS: 2010 (zlato) a 2011 (bronz)

Kapitán současného týmu touží rozšířit medailovou sbírku o třetí cenný kov. Bourák z Philadelphie, který patří k nejlépe placeným hráčům celé NHL, míří už na pátý šampionát, na němž by měl patřit k hlavním hvězdám.

Jakub Voráček debutoval v roce 2010 v Německu a hned z toho bylo senzační zlato. O rok později bral na Slovensku bronz, ke kterému pomohl gólem a dvěma nahrávkami. Nejlépe mu vyšel domácí šampionát, na němž zaznamenal bilanci 3+6, ani to ale na medaili nestačilo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Petr Mrázek

Petr Mrázek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Medaile z MS: 2012 (bronz)

Očekávaná jednička letošního výběru startovala na mistrovství světa 2012, především díky skvělým výkonům na předešlém juniorském šampionátu. Petr Mrázek byl na turnaji v roli trojky za Jakubem Kovářem a Jakubem Štěpánkem. Malou šanci ale dostal.

Do branky se dostal na posledních deset minut utkání s Německem, ve kterém Hadamczikův soubor vedl už 8:1 a na konci si pověsil na krk bronzovou medaili. Letos bude jeho role daleko významnější.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jakub Krejčík

Jakub Krejčík.jpg

Medaile z MS: 2012 (bronz)

Pětadvacetiletý obránce opustil v lednu KHL a vydal se ze Záhřebu do brněnské Komety. V novém klubu se bývalý bek Slavie i Sparty uvedl skvěle a výrazně se podílel na historickém titulu.

Parádní play-off mu vyneslo pozvánku do reprezentace a návrat na mistrovství světa. Na domácím šampionátu před dvěma lety nepomohly ani jeho tři nahrávky, v roce 2012 zasáhl do pěti duelů a na konci bral bronz.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud