Jiří Vávra  V sezoně 1995/96 se záložník Jiří Vávra podílel na mistrovském titulu pražské Slavie třemi brankami a jednou asistencí, a dokonce se dostal i do reprezentace. V roce 1998 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá. Upsal se izraelskému klubu Maccabi Haifa, za který pak odehrál 16 ligových utkání, do statistik si připsal jednu asistenci a následně tiše zmizel zpět do vlasti. Po návratu hrál v Jablonci, v Příbrami a ve Viktorii Žižkov. Profimedia.cz
 Martin Zeman  Bývalý záložník Sparty či Plzně a mládežnický reprezentant Martin Zeman odešel do Izraele v lednu roku 2019. V týmu Hapoel Raanana se ale dlouho neohřál. Odehrál jen osm zápasů, viděl jednu žlutou kartu a v létě se hlásil zpátky v Plzni, odkud do exotické destinace zamířil. Po návratu do vlasti pak působil v Příbrami a Liberci, nyní kope v třetiligových Přešticích. Profimedia.cz
 Pavel Pergl  Bývalý hráč Sparty či Příbrami, který si v roce 2018 sáhl na život, je jediným českým hráčem, který v si v Izraeli zahrál za dva kluby z nejvyšší soutěže. V roce 2009 odešel Pavel Pergl z Drážďan do Beer Shevy a po půl roce posílil Hapoel Ramat Gan. Tam ale vydržel krátce a zamířil do Švýcarska. Celkem v exotické destinaci zvládl 17 ligových utkání a vstřelil jednu branku. Profimedia.cz
 Kamil Vacek  Záložník s reprezentačními zkušenostmi, který je v současné době hráčem Pardubic, působil mimo jiné v Itálii, Polsku či Dánsku. Do Izraele odešel Kamil Vacek v roce 2016 ze Sparty a stal se hráčem Maccabi Haifa. Po roce a 21 odehraných ligových zápasech, ve kterých zaznamenal jednu gólovou asistenci a viděl devětkrát žlutou kartu, zamířil do polské Vratislavi. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Cílová stanice: Izrael. 8 známých českých fotbalistů, kteří si zahráli v tamní nejvyšší soutěži

Jsou destinace a soutěže, po kterých každý fotbalista touží. Málokomu se ale podaří oblékat dres Interu Milán, Realu Madrid či Manchesteru United, nebo hrát v německé Bundeslize. Spousta hráčů se tak mnohdy ocitne i tam, kde to na začátku kariéry rozhodně neplánovali. Třeba v Izraeli.

Nejvyšší izraelskou fotbalovou soutěž dosud okusilo 13 českých hráčů. V následujících kapitolách najdete osm známých tuzemských borců, kteří v ní (také) zanechali stopu.

Pokračování 2 / 9

Pavel Zavadil

Pavel Zavadil12.jpg

Železný muž českého fotbalu Pavel Zavadil ukončil profesionální kariéru až nedlouho před 43. narozeninami. Za sebou měl v tu chvíli úctyhodnou fotbalovou cestu, během níž si mimo jiné zahrál ve Spartě, v Baníku Ostrava, Příbrami, ale také v klubech ze Švédska, Řecka a Izraele.

Do posledně zmíněné země zamířil v roce 2004 a šlo o jeho premiérové zahraniční angažmá. Za celek Maccabi Haifa odehrál deset utkání, dal jeden gól a podílel se na zisku mistrovského titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Jiří Vávra

Jiří Vávra1.jpg

V sezoně 1995/96 se záložník Jiří Vávra podílel na mistrovském titulu pražské Slavie třemi brankami a jednou asistencí, a dokonce se dostal i do reprezentace. V roce 1998 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá. Upsal se izraelskému klubu Maccabi Haifa, za který pak odehrál 16 ligových utkání, do statistik si připsal jednu asistenci a následně tiše zmizel zpět do vlasti. Po návratu hrál v Jablonci, v Příbrami a ve Viktorii Žižkov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Martin Zeman

Martin Zeman.jpg

Bývalý záložník Sparty či Plzně a mládežnický reprezentant Martin Zeman odešel do Izraele v lednu roku 2019. V týmu Hapoel Raanana se ale dlouho neohřál. Odehrál jen osm zápasů, viděl jednu žlutou kartu a v létě se hlásil zpátky v Plzni, odkud do exotické destinace zamířil. Po návratu do vlasti pak působil v Příbrami a Liberci, nyní kope v třetiligových Přešticích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Pavel Pergl

Pavel Pergl12.jpg

Bývalý hráč Sparty či Příbrami, který si v roce 2018 sáhl na život, je jediným českým hráčem, který v si v Izraeli zahrál za dva kluby z nejvyšší soutěže. V roce 2009 odešel Pavel Pergl z Drážďan do Beer Shevy a po půl roce posílil Hapoel Ramat Gan. Tam ale vydržel krátce a zamířil do Švýcarska. Celkem v exotické destinaci zvládl 17 ligových utkání a vstřelil jednu branku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Kamil Vacek

Kamil Vacek-Chievo.jpg

Záložník s reprezentačními zkušenostmi, který je v současné době hráčem Pardubic, působil mimo jiné v Itálii, Polsku či Dánsku. Do Izraele odešel Kamil Vacek v roce 2016 ze Sparty a stal se hráčem Maccabi Haifa. Po roce a 21 odehraných ligových zápasech, ve kterých zaznamenal jednu gólovou asistenci a viděl devětkrát žlutou kartu, zamířil do polské Vratislavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart Izrael Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Tomáš Pekhart měl před lety nakročeno k zajímavé kariéře, chvíli byl dokonce reprezentačním útočníkem číslo jedna, svůj potenciál ale nikdy nenaplnil. Před šesti lety odešel z týmu AEK Atény do izraelského celku Hapoel Beer Sheva, se kterým v roce 2018 získal izraelský titul. V 21 zápasech nastřílel osm branek a poté zamířil do španělského Las Palmas. Nyní obléká dres Legie Varšava.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Přemysl Kovář

Přemysl Kovář2.jpg

Někdejší gólman Liberce Přemysl Kovář v roce 2014 opustil sever Čech a zamířil do izraelského Hapoelu Haifa, ve kterém vydržel rok a půl. Připsal si celkem 37 ligových startů a poté odešel do Bulharska, odkud následně zamířil do Slavie. V sešívaném dresu sice nikdy neměl pozici jedničky, ale v Edenu se radoval ze čtyř mistrovských titulů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok.jpg

Někdejší reprezentační kapitán Tomáš Sivok odehrál v Izraeli 48 ligových zápasů - více jich z českých fotbalistů zvládl pouze Ondřej Bačo (50). Nastřílel v nich tři branky. Bývalý stoper Udinese či Besiktase odešel do židovského státu v roce 2017 a posílil Maccabi Petah Tikva. Po dvou letech se vrátil domů a kariéru zakončil v Českých Budějovicích.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud