Čiliakovi nástupci. Podívejte se, kteří brankáři budou střežit branku brněnské Komety

Čiliakovi nástupci. Podívejte se, kteří brankáři budou střežit branku brněnské Komety

Čiliakovi nástupci. Podívejte se, kteří brankáři budou střežit branku brněnské Komety

Éra Marka Čiliaka v Kometě je definitivně minulostí. Fanoušci brněnského kolosu se ale nemusí bát, klub má totiž zdatné nástupce.

Marek Čiliak Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant Marek Čiliak byl jedním z hlavních strůjců dvou titulů Komety. V extralize se zařadil mezi elitní gólmany a dostal se i do KHL. Po uplynulé sezoně ale v Brně skončil a posílil kádr nováčka z Českých Budějovic. Kdo jej v Kometě nahradí? Podívejte se na následující kapitoly.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Karel Vejmelka

Karel Vejmelka Kometa 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z důvodů, proč Čiliak skončil v Kometě, má jméno Karel Vejmelka. Čtyřiadvacetiletý gólman, jenž v extralize debutoval v bráně Pardubic, se před minulou sezonou stal novou jedničkou brněnského týmu a po celý ročník byl jeho oporou. Dostal se i na širší okruh reprezentace a v Kometě na něm budou stavět i nadále.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Pavel Jekel

Pavel Jekel Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

O post brněnské dvojky se bude ucházet Pavel Jekel. Čtyřiadvacetiletý brněnský rodák a odchovanec Komety v extralize debutoval v sezoně 2016/17, kdy si připsal čtyři starty. Od té doby už se ale v elitní soutěži neobjevil, zachytal si za Vsetín, Moravské Budějovice či Třebíč, kde loni dostal hodně prostoru, a teď bude bojovat o místo mezi třemi brněnskými tyčemi.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Lukáš Klimeš

Lukáš Klimeš.jpg

Společně s Jeklem bude o post brněnské dvojky usilovat pětadvacetiletý Lukáš Klimeš. I on se narodil v Brně a je odchovancem Komety, za kterou si loni připsal čtyři starty. Převážnou část sezony však působil v prvoligovém Přerově, kde odváděl velmi dobré výkony. Stane se právě on novou dvojkou Komety?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud