Čiliak nemá nic jistého. Toto jsou 4 gólmani, kteří se budou rvát o místo v bráně Motoru

Letošní hokejová sezona se sice nedohrála, jedna věc se ale stihla – Motor se vrací do extraligy. České Budějovice už taky začaly stavět kádr na novou sezonu.

Do přípravy Českých Budějovic se zapojí 42 hráčů. Budou mezi nimi i čtyři gólmani, kteří se budou rvát o prostor mezi třemi tyčemi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marek Čiliak

Marek Čiliak SR.jpg

Zatím je nejvýraznější posilou extraligového nováčka. Třicetiletý slovenský reprezentant dovedl ke dvěma titulům Kometu, v té ale v uplynulé sezoně dostával více prostoru mladší Karel Vejmelka. Marek Čiliak tak po konci ročníku brněnský tým nadobro opustil a vyzkouší si tak další extraligové angažmá. Očekává se, že se stane jedničkou Motoru, na záda mu však dýchají i mladší konkurenti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Strmeň

Jan Strmeň ČB Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

O svou šanci se hlásí také Jan Strmeň. Osmadvacetiletý gólman dříve působil v Chomutově nebo Třinci a poslední dva roky je v Motoru. Loni za České Budějovice odchytal 21 zápasů a patřil k oporám týmu. Prostor by měl dostat i v extralize.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jiří Patera

Jiří Patera WHL.jpg

Příležitost by mohl dostat také Jiří Patera. Ten sice na začátku měsíce podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Las Vegas, ovšem vzhledem k současné situace není vůbec jisté, kdy do zámoří odejde. Evropská práva jednadvacetiletého gólmana, který v roce 2017 prošel draftem NHL, drží Motor, kde by taky mohl odstartovat sezonu. V uplynulém ročníku odchytal 41 zápasů za Brandon Wheat Kings ve WHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Marek Dvořák

Marek Dvořák Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Českobudějovický odchovanec si loni odbyl premiéru mezi dospělými a připsal si premiérový start v Chance lize. Jeden duel devatenáctiletý Marek Dvořák přidal i v druholigovém týmu David Servis České Budějovice a v přípravě se bude rvát také o místo v extraligovém kádru.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud