Chystá se návrat na scénu. Tři extraligové týmy, do kterých by mohl zamířit Vladimír Svačina

Chystá se návrat na scénu. Tři extraligové týmy, do kterých by mohl zamířit Vladimír Svačina

Chystá se návrat na scénu. Tři extraligové týmy, do kterých by mohl zamířit Vladimír Svačina

Loni oslavil titul s Třincem, jenže v kádru Ocelářů už pro něj nebylo místo. Čekalo se, že se přesune do Vítkovic – a v Ostravě skutečně skončil. Jenže v prvoligové Porubě.

Vladimír Svačina patřil k nadstandardním extraligovým hráčům. Své kvality potvrzoval nejen v Třinci a Vítkovicích, ale také v Liberci. Ale přestože mu je teprve 32 let, tak nové angažmá v nejvyšší soutěži nesehnal a zamířil do prvoligové Poruby. Aktuálně má na kontě 18 bodů a je druhým nejproduktivnějším hráčem ligy. Jenže smlouvu má podepsanou jen do 16. října, a tak by se už brzy mohl vrátit zpátky do extraligy. O kterých klubech se nejvíc mluví? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dynamo Pardubice

Vladimír Svačina Poruba Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dynamo před sezonou posílilo, přivedlo například Roberta Kousala či Jana Koláře, jenže očekávaný progres se zatím nekoná. Pardubice se plácají u dna tabulky a herně se hodně trápí. Dusnou atmosféru v klubu navíc ještě přiostřil spor s Tomášem Rolinkem, který z Dynama nakonec odešel. Pardubice potřebují nějakou vzpruhu. Stane se jí právě Svačina?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Mountfield HK

Vladimír Svačina Třinec.jpg

Okolo Svačiny údajně krouží i další z východočeských týmu – Hradec Králové. Také Mountfield nevstoupil do sezony ideálně a aktuálně je až desátý. Ovšem Hradec v čele s Radkem Smoleňákem, Rudolfem Červeným či Petrem Zámorským má úplně jiné ambice. Příchod Svačiny by tým mohl posunout o kus dopředu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Kometa Brno

Vladimír Svačina.jpg

Nebyla by to Kometa, aby nekroužila okolo dalšího „velkého“ jména. V Brně už působí řada osobností, majitel Libor Zábranský před sezonou získal i Tomáše Plekance, který touží po svém prvním extraligovém titulu. Kometa však naposledy doma ostudně prohrála 0:7 se Zlínem a ofenzivní hvězdy zatím tým netáhnou tak, jak se čekalo. Není proto vyloučený příchod nové posily – co třeba Svačiny?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud