Chybí jim jen kousek. Toto jsou 3 ligoví hráči, kteří už brzy vstoupí do Klubu legend

Jsou hráči, kteří ve Fortuna lize odehrají jen pár zápasů. Pak jsou tu ale takoví, kteří jich odehráli klidně i 300 a zařadili se tak do Klubu legend. Aktuálně do něj míří i další borci.

Bez názvu.jpg

Z aktivních ligových fotbalistů má na kontě nejvíc zápasů Milan Petržela ze Slovácka, jenž zasáhl do 376 zápasů. Do Klubu legend patří taky David Limberský, Václav Procházka, Josef Jindřišek, Marek Matějovský a Tomáš Hořava, který má na kontě 303 ligových startů. Další tři hráči jsou před jeho branami. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Milan Škoda (Slavia Praha) – 298 zápasů

Milan Škoda 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sešívaní jedou, pokud jim ale něco nefunguje, tak je to produktivita útočníků. To platí i pro Milana Škodu, jenž se letos v deseti startech trefil pouze jednou. Do elitního klubu mu chybí už jen dva zápasy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Ondřej Kúdela (Slavia Praha) – 295 zápasů

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další ze slávistických čekatelů. Člen stříbrné české dvacítky z mistrovství světa 2007 hrával ligu za Slovácko, Kladno, Spartu, Mladou Boleslav a Liberec, odkud před necelýma dvěma lety přišel do Slavie. Letos v Edenu vytvořili parádní stoperské duo s Davidem Hovorkou, který se však v posledním kole zranil. Na pozici Ondřeje Kúdely se ale nic nemění a už jen pět zápasů mu chybí k tomu, aby si připsal třístý ligový start.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jan Rezek (FK Příbram) – 293 zápasů

Jan Rezek Příbram 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třetím aktivním ligovým hráčem, který odehrál alespoň 290 zápasů, ale do Klubu legend ještě nevstoupil, je Jan Rezek. Sedmatřicetiletému útočníkovi Příbrami, jenž v letošních dvanácti zápasech vstřelil jeden gól, do něj chybí už jen sedm startů. Ligu hrával taky za Teplice, Spartu, Plzeň a Bohemians. Pokud se nestane nic neočekávaného, metu 300 ligových zápasů v aktuálním ročníku překoná.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud