Chtěli je zlanařit z Letné? 3 hráči Sparty, kteří se objevili na utajeném seznamu Slavie

Utajený seznam unikl na veřejnost. Jaroslav Tvrdík dal na sociální sítě fotku, která odhalila víc, než ve Slavii chtěli – seznam plánovaných posil. Jsou na něm i hráči konkurenční Sparty.

Bez názvu.jpg

Slavia v létě přivedla Petera Olayinku, Alexandra Balutu, Vladimíra Coufala, Jaroslava Zeleného či Jana Matouška. Seznam plánovaných posil týmu z Edenu byl ale daleko širší. Dokonce se na něm objevili i tři hráči ze sparťanské kabiny. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jedna z loňských posil, které do Sparty přivedl Andrea Stramaccioni. Bosňan Eldar Čivič začal dobře, jenže v zápase s Libercem se nechal vyloučit, vypadl ze sestavy a na jaře hostoval v Trnavě.

V létě se do Sparty vrátil, počítalo se s ním do základní sestavy, jenže v lize ještě neodehrál ani minutu. I proto o něm uvažovala Slavia, ta ale nakonec na post levého beka přivedla Jaroslava Zeleného z Jablonce.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slavia o něj stála už dříve, Josef Šural ale v roce 2016 přestoupil do Sparty. Loni se na Letné stal kapitánem a s devíti góly i nejlepším střelcem týmu. Nezmarovi a spol. se jeho výkony zamlouvaly a dostal se na slávistický seznam. Osmadvacetiletý útočník ale zůstává v kádru úhlavního rivala a jak uvedl Jaroslav Tvrdík, Slavia by Šurala „opravdu nechtěla.“

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Benjamin Tetteh

Benjamin Teteh Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý útočník na sebe upoutal pozornost během loňské sezony v kádru Bohemians 1905. Náramně mu vyšel především zápas s Plzní, po kterém se začalo mluvit o jeho přestupu. O důrazného forvada stála i Slavia, Benjamin Tetteh však nakonec zamířil na Letnou a stal se první útočnou volbou sparťanské sestavy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud