AC Milán - Milánský AC v roce 2003 vyhrál Ligu mistrů a o rok později do svých řad lákal Jana Kollera, který na San Siru mohl vytvořit úderné duo s Andrejem Ševčenkem. „Jestli o mě má Milán zájem, je to velká pocta,“ říkal tehdy Koller. K přestupu ale nedošlo. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

AC Milán - Milánský AC v roce 2003 vyhrál Ligu mistrů a o rok později do svých řad lákal Jana Kollera, který na San Siru mohl vytvořit úderné duo s Andrejem Ševčenkem. „Jestli o mě má Milán zájem, je to velká pocta,“ říkal tehdy Koller. K přestupu ale nedošlo. | Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 Ajax Amsterdam - V Ajaxu českému fotbalu udělali skvělé jméno Tomáš Galásek se Zdeňkem Grygerou. Slavný nizozemský klub měl zájem taky o Kollera, který měl v Ajaxu v roce 2004 nahradit Zlatana Ibrahimoviče, jenž zamířil do Juventusu. Český útočník byl údajně přestupovou prioritou číslo jedna, obchod se ale do konce nedotáhl. Foto: Profimedia.cz
 Atlético Madrid - Jedním z dalších klubů, který okolo Kollera údajně kroužil, bylo Atlético Madrid. O hráčově odchodu do Španělska se poprvé spekulovalo v roce 2000 a Atlético jej znovu lákalo na konci roku 2004, tedy po úspěšném Euru v Portugalsku. K tomuto přestupu ale nikdy nedošlo. Foto: Profimedia.cz
 Besiktas JK - Českého dlouhána vábili i do Turecka. Konkrétně do Besiktase, který se o tehdejší hvězdu české reprezentace zajímal v roce 2004. Jenže slavný turecký klub údajně nabízel jen čtyři miliony eur a Dortmund za Kollera chtěl o tři miliony eur více. Foto: Profimedia.cz
 Rubin Kazaň - Kollerova kariéra se blížila ke konci, ještě před sebou ale mohl mít jeden zajímavý přestup. Kazaň totiž v roce 2009 vyhrála ruskou soutěž a chystala se na Ligu mistrů. I proto se Rubin zaměřil na českého dlouhána, pro kterého měla být připravena roční smlouva. Přestup tehdy šestatřicetiletého forvarda se ale neuskutečnil. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Chtěli ho v Miláně i Madridu. Připomeňte si, které slavné kluby kdysi lákaly Jana Kollera

Jan Koller je historicky nejlepším střelcem české reprezentace. Má za sebou bohatou a úspěšnou kariéru, během níž prošel několika evropskými kluby. Na stole však měl i další nabídky.

Jan Koller svou kariéru nastartoval ve Spartě, odkud odešel do belgického Lokerenu. Poté nastupoval za Anderlecht, Dortmund, Monako, Norimberk, ruskou Samaru a Cannes. Okolo nejlepšího střelce v historii české reprezentace však kroužily i další přední evropské kluby. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

AC Milán

Jan Koller Norimberk Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Milánský AC v roce 2003 vyhrál Ligu mistrů a o rok později do svých řad lákal Jana Kollera, který na San Siru mohl vytvořit úderné duo s Andrejem Ševčenkem. „Jestli o mě má Milán zájem, je to velká pocta,“ říkal tehdy Koller. K přestupu ale nedošlo.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 10

Ajax Amsterdam

Jan Koller Dortmund.jpg

V Ajaxu českému fotbalu udělali skvělé jméno Tomáš Galásek se Zdeňkem Grygerou. Slavný nizozemský klub měl zájem taky o Kollera, který měl v Ajaxu v roce 2004 nahradit Zlatana Ibrahimoviče, jenž zamířil do Juventusu. Český útočník byl údajně přestupovou prioritou číslo jedna, obchod se ale do konce nedotáhl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Atlético Madrid

Jan Koller ČR 2.jpg

Jedním z dalších klubů, který okolo Kollera údajně kroužil, bylo Atlético Madrid. O hráčově odchodu do Španělska se poprvé spekulovalo v roce 2000 a Atlético jej znovu lákalo na konci roku 2004, tedy po úspěšném Euru v Portugalsku. K tomuto přestupu ale nikdy nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Besiktas JK

Jan Koller Anderlecht.jpg

Českého dlouhána vábili i do Turecka. Konkrétně do Besiktase, který se o tehdejší hvězdu české reprezentace zajímal v roce 2004. Jenže slavný turecký klub údajně nabízel jen čtyři miliony eur a Dortmund za Kollera chtěl o tři miliony eur více.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Rubin Kazaň

Jan Koller.jpg

Kollerova kariéra se blížila ke konci, ještě před sebou ale mohl mít jeden zajímavý přestup. Kazaň totiž v roce 2009 vyhrála ruskou soutěž a chystala se na Ligu mistrů. I proto se Rubin zaměřil na českého dlouhána, pro kterého měla být připravena roční smlouva. Přestup tehdy šestatřicetiletého forvarda se ale neuskutečnil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Zenit Petrohrad

Jan Koller Rostov.jpg

Krátce poté, co okolo Kollera začala kroužit Kazaň, se o něj začal zajímat i další ruský velkoklub z Petrohradu. V kádru Zenitu měl nahradit Pavla Pogrebňaka, jenž zamířil do Stuttgartu, ani tento obchod se ale nedotáhl do konce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Olympique Marseille

Jan Koller Cannes Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V roce 2004 Koller působil ještě v Dortmundu, na stole měl ale zajímavé nabídky. Jedna z nich mu přistála z Marseille, které hledalo náhradu za Didiera Drogbu. V Kollerovi ji ale nakonec nenašlo.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 10

Newcastle United

Jan Koller Norimberk 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Koller si mohl vyzkoušet i Premier League, kde o něj byl zájem už v roce 2000. Tehdy řádil v dresu Anderlechtu, kde zaujal anglický Newcastle. Spoluhráčem Alana Shearera se ale nestal.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 10

O kom se taky spekulovalo?

Jan Koller Monako Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V souvislosti s Kollerem v minulosti padaly i další zajímavé přestupové spekulace. Z Dortmundu ho údajně chtěla přetáhnout třeba italská Fiorentina. Ještě dříve, tedy v době, kdy hrál v Belgii, na něj prý měli políčeno v Leedsu, Tottenhamu, Laziu Řím a Udine. Později se zase psalo o zájmu Palerma či Aston Villy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud