Chtějí ukrást Simiče. 3 zahraniční reprezentace, které lákají českého stopera

Byl jedním z nejlepších českých hráčů na „malém“ EURU v Polsku, patří AC Milán a v barvách Crotone pravidelně nastupuje v italské Serii A. Jenže v národním týmu se dosud nezabydlel, čehož chtějí využít jiné reprezentace.

O dvaadvacetiletého stopera v létě stála Slavia. Simič byl už jednou nohou v Praze, AC Milán ho ale nakonec poslal na hostování do Crotone. Doma by byl více na očích, takto ho ale reprezentační trenér Karel Jarolím přehlížel. Za národní tým dosud nehrál, a tak ho do svých řad lákají balkánské reprezentace. Které, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Srbsko

Stefan Simič Crotone.jpg

Aktuálně největší lákadlo. Srbové postoupili na mistrovství světa do Ruska a to je pro Simiče ohromná motivace. Balkánská reprezentace za sebou zanechala Wales, Irsko i Rakousko, tedy tři účastníky uplynulého EURA, a aktuálně se nachází ve velmi dobré kondici. Srbsko by prý Simičovi mohlo rychle vyřídit občanství, protože hráč patří do dílu Republiky srbské i díky pravoslavnému náboženství, které vyznává.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Chorvatsko

Stefan Simič Mouscron.jpg

Simič se narodil v Praze, jeho matka ale pochází z Chorvatska, které hráče rovněž láká do svých řad. Chorvaté skončili v kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa druzí za Islandem a čeká je baráž proti Řecku. Stále tak mají šanci, že si zahrají v Rusku, kam by rádi vzali i SImiče. Toho údajně láká prezident svazu a velká legenda Davor Šuker. Simičova rodina má navíc na chorvatském ostrově Brač zázemí a sám hráč tam vlastní několik nemovitostí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Bosna a Hercegovina

Stefan Simič ČR.jpg

I tohle je jedna z variant. Simičův otec se narodil v Bosně a Hercegovině, kde pak s hráčovou mámou žili. „Kdybych se měl mezi něčím rozhodovat, je to jen Česko a Bosna,“ tvrdil Simič v létě. Jenžě teď může být vše jinak. Zatímco Bosna si na mistrovství světa nezahraje, Srbové mají účast jistou a Chorvaté jsou šampionátu velmi blízko.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud