Chipciu, Radakovič i Tetteh. Takto by měla vypadat sestava Sparty

Tak velký průvan jako před rokem se letenskou kabinou neprohnal. Sparťanská sestava přesto doznala změn a kouč Pavel Hapal musí vyřešit několik rébusů.

Bez názvu2.jpg

Sparta v létě získala čtyři posily. Do základní sestavy by se měly dostat tři z nich. Jak kouč Hapal poskládá kádr, který bude útočit na titul? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Florin Nita

Florin Nita Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Sparta sice koupila Milana Heču, jedničkou ale zůstane zimní posila Florin Nita. Rumunský gólman na jaře patřil k nejlepším hráčům letenského týmu a začaly okolo něj kroužit kluby z Premier League. Sparta ho však udržela.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 12

Alexandru Chipciu

Alexandru Chipciu Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jedna z letních posil. Devětadvacetiletý rumunský reprezentant přišel z Anderlechtu a Sparta ho získala na hostování s opcí. Alexandru Chipciu je zvyklý hrávat na ofenzivnějších pozicích, na Letné s ním ale počítají na pravý kraj obrany. Na ten však hledají ještě další posilu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Také Uroš Radakovič je na Letné nováčkem. Sparta si srbského obránce vyhlédla v Olomouci, které zaplatila 15 milionů korun. S bývalou oporou Hanáků se počítá do základní sestavy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Radakovičovým parťákem by měl být Lukáš Štětina. Ten je jednou z mála loňských posil, která na Letné vydržela. Semih Kaya zřejmě zůstane jen mezi náhradníky.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Michal Kadlec je pryč, nalevo může hrát Costa, Pavel Hapal ale počítá se zapojením Eldara Čiviče, který uplynulé jaro strávil v Trnavě. Na Letné si od něj hodně slibují.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 12

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparta si ho v zimě stáhla z hostování v Liberci a Jiří Kulhánek se na Letné udržel. Na jaře se zabydlel v základní sestavě a měl by v ní začít i na podzim.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Guélor Kanga

Guélor Kanga Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Také Guélor Kanga svůj post v sestavě uhájil. Na jaře odehrál dobré zápasy a dal několik důležitých branek, pro trenéra Hapala je jedním z klíčových hráčů. Měl by ale hrát více pro tým.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Nicolae Stanciu, který se v zimě stal nejdražší ligovou posilou, má flek v sestavě jistý. Na jaře se trefil šestkrát, jako náhrada za Tomáše Rosického obstál. Patří ke klíčovým hráčům týmu.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia

Pokračování 10 / 12

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na levém kraji záložní řady by měl nastupovat Srdjan Plavšič. Srbský rychlík už v minulé sezoně odehrál hodně dobré zápasy a letos by měl mít ještě důležitější roli. Tal Ben Chaim se do sestavy zřejmě nevejde.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V loňské sezoně dal devět branek a byl nejlepším střelcem Sparty. Kapitán rudého týmu má nezastupitelnou roli, jak na hřišti, tak v kabině.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Benjamin Tetteh

Benjamin Teteh Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na hrot sestavy by se měl postavit Benjamin Tetteh. Ghanský útočník odehrál dobrou sezonu v dresu Bohemians 1905 a ve Spartě si od něj hodně slibují. Měl by však přidat v produktivitě, na svou šanci totiž číhá Matěj Pulkrab.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud