Michal Kempný  - Devětadvacetiletý bek ještě v sezoně 2014/15 nastupoval za Kometu. Poté z Brna odešel do Omsku, zahrál si na světovém šampionátu a plácl si s Chicagem. V premiérovém ročníku odehrál za Blackhawks padesát zápasů a posbíral v nich osm bodů, v průběhu další sezony ale moc prostoru nedostával a začal uvažovat o návratu do Evropy. Nakonec však zamířil do Washingtonu, se kterým získal Stanley Cup. Vedení Capitals je s ním nadmíru spokojeno a Michal Kempný tak v organizaci stále působí. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta  - V roce 2017 si odbyl premiéru na mistrovství světa a následně odešel z Chomutova rovnou do Chicaga. Jan Rutta se prosadil až do prvního týmu Blackhawks a v premiérové sezoně posbíral 20 (6+14) bodů v 57 zápasech. V průběhu dalšího ročníku ale odešel do Tampy Bay, kde devětadvacetiletý bek působí doteď. Foto: Profimedia.cz
 David Kämpf  - Stejně jako Rutta, i David Kämpf zamířil do Chicaga z Chomutova. Piráty opustil po sezoně 2016/17, během níž debutoval i v reprezentaci. Aktuálně má pětadvacetiletý útočník na kontě už 179 startů v NHL, ve kterých dal 16 branek a přidal 30 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík  - Před rokem odešel z Evropy do Chicaga i Dominik Kubalík. Čtyřiadvacetiletého útočníka sice do NHL draftovalo Los Angeles, Kubalík si ale odbyl premiéru v NHL až letos v barvách Chicaga. Za to odehrál 68 zápasů, vstřelil 30 branek a přidal 16 asistencí. Více bodů letos z českých hokejistů posbírali jen Jakub Vrána, Jakub Voráček a David Pastrňák, který zároveň jako jediný dal více branek než právě Kubalík. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Chalupovi předchůdci v Chicagu. 4 Češi, kteří zamířili z Evropy rovnou do NHL

Co se týká jména, zdaleka nepatřil k nejznámějším hráčům v extralize. Jenže Matěj Chalupa z Hradce Králové zaujal slavné Chicago a míří do NHL.

Matěj Chalupa 4 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý Matěj Chalupa má za sebou druhý ročník v Hradci Králové. Sezona sice skončila předčasně, útočník Mountfieldu ale zaujal Chicago Blackhawks a míří do slavné NHL. Stal se tak už pátým českým hráčem, kterého si Blackhawks v posledních letech vytáhli z Evropy. Jména jeho předchůdců najdete v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Michal Kempný

Michal Kempný Chicago.jpg

Devětadvacetiletý bek ještě v sezoně 2014/15 nastupoval za Kometu. Poté z Brna odešel do Omsku, zahrál si na světovém šampionátu a plácl si s Chicagem. V premiérovém ročníku odehrál za Blackhawks padesát zápasů a posbíral v nich osm bodů, v průběhu další sezony ale moc prostoru nedostával a začal uvažovat o návratu do Evropy. Nakonec však zamířil do Washingtonu, se kterým získal Stanley Cup. Vedení Capitals je s ním nadmíru spokojeno a Michal Kempný tak v organizaci stále působí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Rutta

Jan Rutta Chicago.jpg

V roce 2017 si odbyl premiéru na mistrovství světa a následně odešel z Chomutova rovnou do Chicaga. Jan Rutta se prosadil až do prvního týmu Blackhawks a v premiérové sezoně posbíral 20 (6+14) bodů v 57 zápasech. V průběhu dalšího ročníku ale odešel do Tampy Bay, kde devětadvacetiletý bek působí doteď.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

David Kämpf

David Kampf Chicago.jpg

Stejně jako Rutta, i David Kämpf zamířil do Chicaga z Chomutova. Piráty opustil po sezoně 2016/17, během níž debutoval i v reprezentaci. Aktuálně má pětadvacetiletý útočník na kontě už 179 startů v NHL, ve kterých dal 16 branek a přidal 30 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík Chicago 19.jpg

Před rokem odešel z Evropy do Chicaga i Dominik Kubalík. Čtyřiadvacetiletého útočníka sice do NHL draftovalo Los Angeles, Kubalík si ale odbyl premiéru v NHL až letos v barvách Chicaga. Za to odehrál 68 zápasů, vstřelil 30 branek a přidal 16 asistencí. Více bodů letos z českých hokejistů posbírali jen Jakub Vrána, Jakub Voráček a David Pastrňák, který zároveň jako jediný dal více branek než právě Kubalík.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud