Detroit Red Wings  Petr Mrázek odešel do zámoří v roce 2009. O rok později jej v draftu ulovil Detroit, v jehož brance si v ročníku 2012/13 připsal první dva starty v NHL. Red Wings na něm chtěli stavět a z Mrázka postupně „tvarovali“ jedničku mezi tyčemi. Tou se také český gólman stal a dvakrát po sobě odchytal v základní části alespoň padesát zápasů. Svůj post ale neuhájil a v průběhu sezony 2017/18 odešel.

Detroit Red Wings
Petr Mrázek odešel do zámoří v roce 2009. O rok později jej v draftu ulovil Detroit, v jehož brance si v ročníku 2012/13 připsal první dva starty v NHL. Red Wings na něm chtěli stavět a z Mrázka postupně „tvarovali“ jedničku mezi tyčemi. Tou se také český gólman stal a dvakrát po sobě odchytal v základní části alespoň padesát zápasů. Svůj post ale neuhájil a v průběhu sezony 2017/18 odešel.

 Philadelphia Flyers  Petr Mrázek zamířil do Philadelphie, kde působil v ročníku 2017/18 i jeho krajan Michal Neuvirth. Flyers došli do play-off, ovšem zatímco v základní části Mrázek zasáhl do 17 duelů, v bojích o Stanely Cup přidal jediný start. Tím se jeho mise ve Pensylvánii uzavřela.
 Carolina Hurricanes  Z Philadelphie Petr Mrázek odešel v roce 2018 do Caroliny, se kterou podepsal roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů. V základná části odchytal 40 zápasů, dalších jedenáct startů přidal v play-off, předváděl velmi dobré výkony a následně s Hurricanes prodloužil smlouvu o další dva roky. V bojích o Stalney Cup si zachytal i v následujících dvou ročnících, během toho posledního ale zasáhl v důsledku zranění celkově jen do 14 duelů a v Carolině skončil.
 Toronto Maple Leafs  Poté, co si udělal dobré jméno v Carolině, podepsal Petr Mrázek v roce 2021 tříletý kontrakt s Torontem. Do kanadského klubu se těšil a věřil, že s ním zabojuje o Stanley Cup. Hodně se chtěl stát jedničkou, během celé sezony ho ale trápily zdravotní problémy a taky výkyvy formy. Za Maple Leafs odchytal jen dvacet zápasů a pak jej Toronto vytrejdovalo.
 Chicago Blackhawks  Toronto se chtělo Petra Mrázka zbavit už v průběhu ročníku 2021/22, nakonec se to ale Maple Leafs „povedlo“ až v létě 2022. Český gólman odešel do Chicaga, které obětovalo volbu v prvním kole draftu a získalo volbu ve druhém kole draftu 2023. Mrázek následně uvedl, že je z výměny do Chicaga je nadšený, byla to ale nejspíš jen zdvořilost, protože dobře věděl, že odchází do jednoho z nejhorších oddílů v NHL. V novém působišti se však stal jedničkou mezi tyčemi a statečně se pere za děravou obranou se střelami soupeřů i statistikami. S Blackhawks letos v lednu prodloužil kontrakt o další dvě sezony.
5
Fotogalerie

Cestovatel Petr Mrázek. 5 klubů, kterými už český brankář prošel v NHL

Petr Mrázek je čerstvým majitelem zlaté medaile z mistrovství světa, ale turnaj v Praze byl jen (příjemnou) epizodou v jeho kariéře. Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy má totiž dlouhá léta hlavní práci v NHL, kde působí už v pátém klubu.

Žádný jiný z českých gólmanů, kteří aktuálně působí v NHL, toho v nejlepší lize světa neodchytal tolik, co Petr Mrázek. Na kontě má už 390 zápasů v základní části a 29 v play-off. Další přidá v příštím ročníku - už ve svém třináctém v elitní zámořské lize. Kde dosud působil a jak se mu v jednotlivých působištích vedlo? Na tuto otázku odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Detroit Red Wings

Mrázek (2).jpg

Petr Mrázek odešel do zámoří v roce 2009. O rok později jej v draftu ulovil Detroit, v jehož brance si v ročníku 2012/13 připsal první dva starty v NHL. Red Wings na něm chtěli stavět a z Mrázka postupně „tvarovali“ jedničku mezi tyčemi. Tou se také český gólman stal a dvakrát po sobě odchytal v základní části alespoň padesát zápasů. Svůj post ale neuhájil a v průběhu sezony 2017/18 odešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Philadelphia Flyers

getthumbnail (8).jpg

Petr Mrázek zamířil do Philadelphie, kde působil v ročníku 2017/18 i jeho krajan Michal Neuvirth. Flyers došli do play-off, ovšem zatímco v základní části Mrázek zasáhl do 17 duelů, v bojích o Stanely Cup přidal jediný start. Tím se jeho mise ve Pensylvánii uzavřela.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Carolina Hurricanes

Petr Mrázek-Carolina.jpg

Z Philadelphie Petr Mrázek odešel v roce 2018 do Caroliny, se kterou podepsal roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů. V základná části odchytal 40 zápasů, dalších jedenáct startů přidal v play-off, předváděl velmi dobré výkony a následně s Hurricanes prodloužil smlouvu o další dva roky. V bojích o Stalney Cup si zachytal i v následujících dvou ročnících, během toho posledního ale zasáhl v důsledku zranění celkově jen do 14 duelů a v Carolině skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Toronto Maple Leafs

GetFile - 2022-07-10T205706.459.jpg

Poté, co si udělal dobré jméno v Carolině, podepsal Petr Mrázek v roce 2021 tříletý kontrakt s Torontem. Do kanadského klubu se těšil a věřil, že s ním zabojuje o Stanley Cup. Hodně se chtěl stát jedničkou, během celé sezony ho ale trápily zdravotní problémy a taky výkyvy formy. Za Maple Leafs odchytal jen dvacet zápasů a pak jej Toronto vytrejdovalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Chicago Blackhawks

Petr Mrázek-Chicago.jpg

Toronto se chtělo Petra Mrázka zbavit už v průběhu ročníku 2021/22, nakonec se to ale Maple Leafs „povedlo“ až v létě 2022. Český gólman odešel do Chicaga, které obětovalo volbu v prvním kole draftu a získalo volbu ve druhém kole draftu 2023. Mrázek následně uvedl, že je z výměny do Chicaga je nadšený, byla to ale nejspíš jen zdvořilost, protože dobře věděl, že odchází do jednoho z nejhorších oddílů v NHL. V novém působišti se však stal jedničkou mezi tyčemi a statečně se pere za děravou obranou se střelami soupeřů i statistikami. S Blackhawks letos v lednu prodloužil kontrakt o další dvě sezony.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud