Philadelphia Flyers  Mrázek zamířil do Philadelphie, ve které působil i Michal Neuvirth. Flyers došli do play-off, ovšem zatímco v základní části Mrázek zasáhl do 17 duelů, v bojích o Stanely Cup přidal jediný start. Tím se jeho mise ve Philadelphii uzavřela.
 Carolina Hurricanes  Z Philadelphie Mrázek odešel v roce 2018 do Caroliny, se kterou podepsal roční kontrakt na 1,5 milionů dolarů. V základná části odchytal 40 zápasů, dalších jedenáct startů přidal v play-off, předváděl velmi dobré výkony a následně s Hurricanes prodloužil smlouvu o další dva roky. V bojích o Stalney Cup si zachytal i v dalších dvou ročnících, během toho posledního ale zasáhl celkově jen do 14 duelů a v Carolině skončil.
 Toronto Maple Leafs  Poté, co si udělal dobré jméno v Carolině, podepsal tříletý kontrakt s Torontem. Do kanadské organizace se těšil a věřil, že s klubem zabojuje o Stanley Cup. Petr Mrázek se chtěl stát jedničkou, během celého roku ho ale trápily zdravotní problémy a taky výkyvy formy. Za Maple Leafs proto odchytal jen dvacet zápasů a pak se jej Toronto zbavilo.
 Chicago Blackhawks  Toronta se chtělo Mrázka zbavit už v průběhu ročníku, nakonec se to ale organizaci „povedlo“ až teď. Třicetiletý český gólman odešel do Chicaga, které obětovalo volbu v prvním kole letošního draftu a získalo volbu ve druhém kole draftu 2023. Jak Mrázek poté uvedl, z toho, že jde do Chicaga, je nadšený. V novém klubu by mohl být jedničkou.
5
Fotogalerie

Cestovatel Mrázek. 5 organizací, kterými už český brankář prošel v NHL

Petr Mrázek znovu mění klub. Třicetiletý rodák z Ostravy bude v NHL působit už v páté organizaci.

Žádný jiný z českých gólmanů, kteří aktuálně působí v NHL, toho v nejlepší lize světa neodchytal tolik, co Mrázek. Ten má na kontě 295 startů v základní části a 29 v play-off. Další přidá v příštím ročníku už ve svém pátém klubu. Kde všude dosud působil? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Detroit Red Wings

getthumbnail (9).jpg

Mrázek odešel do zámoří v roce 2009. O rok později jej v draftu ulovil Detroit, v jehož brance si v ročníku 2012/13 připsal první dva starty v NHL. V Red Wings na něm chtěli stavět a z Mrázka postupně „budovali“ jedničku. Tou se taky český gólman stal a dvakrát po sobě odchytal v základní části alespoň padesát zápasů. Svůj post ale neuhájil a v průběhu sezony 2017/18 odešel jinam.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Philadelphia Flyers

getthumbnail (8).jpg

Mrázek zamířil do Philadelphie, ve které působil i Michal Neuvirth. Flyers došli do play-off, ovšem zatímco v základní části Mrázek zasáhl do 17 duelů, v bojích o Stanely Cup přidal jediný start. Tím se jeho mise ve Philadelphii uzavřela.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Carolina Hurricanes

GetFile - 2022-07-10T205610.223.jpg

Z Philadelphie Mrázek odešel v roce 2018 do Caroliny, se kterou podepsal roční kontrakt na 1,5 milionů dolarů. V základná části odchytal 40 zápasů, dalších jedenáct startů přidal v play-off, předváděl velmi dobré výkony a následně s Hurricanes prodloužil smlouvu o další dva roky. V bojích o Stalney Cup si zachytal i v dalších dvou ročnících, během toho posledního ale zasáhl celkově jen do 14 duelů a v Carolině skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Toronto Maple Leafs

GetFile - 2022-07-10T205706.459.jpg

Poté, co si udělal dobré jméno v Carolině, podepsal tříletý kontrakt s Torontem. Do kanadské organizace se těšil a věřil, že s klubem zabojuje o Stanley Cup. Petr Mrázek se chtěl stát jedničkou, během celého roku ho ale trápily zdravotní problémy a taky výkyvy formy. Za Maple Leafs proto odchytal jen dvacet zápasů a pak se jej Toronto zbavilo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Chicago Blackhawks

profimedia-0673501886.jpg

Toronta se chtělo Mrázka zbavit už v průběhu ročníku, nakonec se to ale organizaci „povedlo“ až teď. Třicetiletý český gólman odešel do Chicaga, které obětovalo volbu v prvním kole letošního draftu a získalo volbu ve druhém kole draftu 2023. Jak Mrázek poté uvedl, z toho, že jde do Chicaga, je nadšený. V novém klubu by mohl být jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud