6. Jiří Jarošík (Sparta Praha, Chelsea, CSKA Moskva, Celtic Glasgow) - 43 zápasů  Žádný český hráč si nezahrál Ligu mistrů v tolika mužstvech jako Jiří Jarošík. Během šesti sezon v ní oblékl dresy čtyř klubů. Největší počet utkání zvládl ve Spartě, za kterou odkopal 27 střetnutí. Za Spartu nastřílel Jarošík v Lize mistrů pět gólů, další dva si připsal do statistik během angažmá v Celtiku Glasgow. Kromě nich má na kontě i dvě brankové asistence. Profimedia.cz
 5. Jiří Novotný (Sparta Praha) – 54 zápasů  Sparta si před každou sezonou dává jako jeden z cílů postup do Ligy mistrů. Tento sen se jí však v posledních letech vždy rozplynul. V minulosti však Letenští hrávali mezi evropskou elitou pravidelně. Symbolem této éry je Jiří Novotný. Někdejší stoper nastoupil v Champions League k 54 duelům. Tolik jich má na kontě například Brazilec David Luiz, který s Chelsea Ligu mistrů v roce 2012 vyhrál. Profimedia.cz
 4. Tomáš Hübschman (Sparta Praha, Šachtar Doněck) – 62 zápasů  Tomáš Hübschman sice kariéru ještě neukončil, nezdá se být ale pravděpodobné, že by si ještě zahrál v Lize mistrů. Pokud by zůstal na Ukrajině, k 62 duelům by nejspíš přidal další, on se ale po deseti letech odhodlal k návratu domů a udělal za kariérou v Champions League tečku. Vítěz Poháru UEFA je na tom v počtu odehraných střetnutí stejně jako Fabio Cannavaro či Jaap Stam. Profimedia.cz
 3. Tomáš Rosický (Sparta, Dortmund, Arsenal) – 70 zápasů  Někdejší kapitán české reprezentace Tomáš Rosický toho odkopal v Lize mistrů stejně jako třeba Yaya Touré či Michael Carrick, kteří mají na kontě také sedmdesát utkání. Během kariéry se v prestižní soutěži objevil během třinácti sezon v dresu třech klubů, nastřílel deset gólů a zaznamenal třináct nahrávek. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Čeští rekordmani. 7 tuzemských fotbalistů, kteří odehráli nejvíc zápasů v Lize mistrů

Už za pár dnů se odehraje finále aktuálního ročníku Ligy mistrů. Žádný český fotbalista v něm figurovat nebude, takže si nikdo z nich ve statistikách odehraných utkání svoji bilanci nevylepší. V minulosti ale tuzemští hráči v milionářské soutěži zvládli odehrát pořádnou porci utkání.

Mezi tuzemské borce, kteří mají v Champions League na kontě nejvíc odehraných střetnutí, hned tak někdo nepronikne. Sedm Čechů s nejvyšším počtem startů v milionářské soutěži najdete v následujících kapitolách. V této statistice nejsou započítána utkání z kvalifikace, ale pouze ze základních skupin a vyřazovací fáze.

Pokračování 2 / 8

7. Marek Suchý (Slavia Praha, Spartak Moskva, Basilej) - 38 zápasů

Marek Suchý-Basilej.jpg

Obránce Marek Suchý nikdy nepůsobil v žádném věhlasném velkoklubu, ale přesto patří mezi českými hráči mezi ty, kteří odehráli nejvíc utkání v Lize mistrů. Poprvé si v milionářské soutěži kopl v dresu Slavie v sezoně 2007/08 - odehrál všech šest zápasů a na hřišti nechyběl ani minutu.

Dalších jedenáct střetnutí přidal během působení ve Spartaku Moskva, ale nejvíc startů si připsal v barvách švýcarské Basileje, za niž dal také svůj jediný gól v milionářské lize. Stejný počet střetnutí (38) mají na kontě třeba Javier Pastore, Dayot Upamecano nebo Gary Cahill. Dalších 18 zápasů zvládl Suchý v kvalifikačních předkolech soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. Jiří Jarošík (Sparta Praha, Chelsea, CSKA Moskva, Celtic Glasgow) - 43 zápasů

Jiří Jarošík.jpg

Žádný český hráč si nezahrál Ligu mistrů v tolika mužstvech jako Jiří Jarošík. Během šesti sezon v ní oblékl dresy čtyř klubů. Největší počet utkání zvládl ve Spartě, za kterou odkopal 27 střetnutí.

Za Spartu nastřílel Jarošík v Lize mistrů pět gólů, další dva si připsal do statistik během angažmá v Celtiku Glasgow. Kromě nich má na kontě i dvě brankové asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

5. Jiří Novotný (Sparta Praha) – 54 zápasů

Jiří Novotný Sparta.jpg

Sparta si před každou sezonou dává jako jeden z cílů postup do Ligy mistrů. Tento sen se jí však v posledních letech vždy rozplynul. V minulosti však Letenští hrávali mezi evropskou elitou pravidelně. Symbolem této éry je Jiří Novotný. Někdejší stoper nastoupil v Champions League k 54 duelům. Tolik jich má na kontě například Brazilec David Luiz, který s Chelsea Ligu mistrů v roce 2012 vyhrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

4. Tomáš Hübschman (Sparta Praha, Šachtar Doněck) – 62 zápasů

Tomáš Hübschman-Šachtar.jpg

Tomáš Hübschman sice kariéru ještě neukončil, nezdá se být ale pravděpodobné, že by si ještě zahrál v Lize mistrů. Pokud by zůstal na Ukrajině, k 62 duelům by nejspíš přidal další, on se ale po deseti letech odhodlal k návratu domů a udělal za kariérou v Champions League tečku. Vítěz Poháru UEFA je na tom v počtu odehraných střetnutí stejně jako Fabio Cannavaro či Jaap Stam.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

3. Tomáš Rosický (Sparta, Dortmund, Arsenal) – 70 zápasů

Tomáš Rosický Arsenal.jpg

Někdejší kapitán české reprezentace Tomáš Rosický toho odkopal v Lize mistrů stejně jako třeba Yaya Touré či Michael Carrick, kteří mají na kontě také sedmdesát utkání. Během kariéry se v prestižní soutěži objevil během třinácti sezon v dresu třech klubů, nastřílel deset gólů a zaznamenal třináct nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. Pavel Nedvěd (Sparta, Lazio, Juventus) – 79 zápasů

Pavel Nedvěd.jpg

Držitel Zlatého míče za rok 2003 toužil po trofeji z Ligy mistrů jako málokdo. Vítězství v nejslavnější klubové soutěži světa mu ale těsně uniklo, stejně jako účast ve finále proti AC Milán.  I tak je jeho sbírka startů v milionářské lize velmi bohatá. Na kontě má 79 utkání, což je stejný počet, jakým se může pochlubit třeba Ital Gennaro Gattusoo, který soutěž vyhrál v letech 2003 a 2007 s AC Milán. Český záložník dal patnáct branek a zaznamenal devět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Petr Čech (Sparta, Chelsea, Arsenal) – 111 zápasů

Petr Čech 100.jpg

Petr Čech jako jediný český fotbalista překročil hranici sta odehraných, v jeho případě odchytaných, zápasů v Lize mistrů. Dvanáct duelů v prestižní soutěži odchytal za Spartu, pět zvládl v Arsenalu a zbytek v Chelsea. Devětačtyřicetkrát neinkasoval ani jeden gól. Stejný počet střetnutí má na kontě i Dani Alves či Robert Lewandowski.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud