Čeští brankáři ze zámoří. 3 gólmani, kteří mají smlouvu v NHL, ale teď jsou v extralize

Kdy se rozběhne NHL? Na tuto otázku nyní nikdo nezná odpověď. Nejistá je také budoucnost dalších zámořských soutěží, a tak se řada hráčů vrací domů. Týká se to i českých gólmanů.

Extraliga už je zase v plném proudu. V tuzemské hokejové soutěži působí i několik známých navrátilců zpoza Atlantiku, mezi nimiž jsou nyní i tři čeští brankáři, kteří mají podepsané smlouvy v NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Josef Kořenář (Oceláři Třinec)

Josef Kořenář Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jedničkou Třince je sice Jakub Štěpánek, hodně prostoru však dostává i Josef Kořenář, jenž má v NHL smlouvu se San Jose. Draftem NHL nikdy neprošel, už má za sebou ale dvě úspěšné sezony v AHL. Před odchodem do zámoří působil v Jihlavě, teď ale dvaadvacetiletý gólman sbírá cenné zkušenosti mezi Oceláři. V akci byl letos pětkrát.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jiří Patera (Motor České Budějovice)

Jiří Patera ČB Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý gólman prošel draftem NHL v roce 2017, v němž na něj ukázalo Las Vegas, se kterým letos v létě Jiří Patera podepsal tříletou smlouvu. V uplynulých dvou sezonách působil někdejší mládežnický reprezentant ve WHL a teď je v Českých Budějovicích, kde chytal před odchodem do zámoří. Dostává hodně prostoru a letos zasáhl už do šesti zápasů. Čísla má dokonce lepší, než jeho slovenský parťák Marek Čiliak.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Daniel Vladař (Dynamo Pardubice)

Dan Vladař  Boston 20.jpg

Pardubicím vstup do letošní sezony vůbec nevyšel. Stávající brankářskou jedničkou je Pavel Kantor, vedení Dynama se ale rozhodlo, že zpoza Atlantiku přivede i Daniela Vladaře, jenž si v letošním play-off odbyl premiéru v NHL. Třiadvacetiletý gólman je v zámoří už od roku 2015, kdy opustil Kladno a odešel do USA. Teď se chystá na svou extraligovou premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud