Čeští brankáři ve hře FIFA 18. Jaký rating mají Vaclík, Pavlenka a spol.?

Čeští brankáři ve hře FIFA 18. Jaký rating mají Vaclík, Pavlenka a spol.?

Čeští brankáři ve hře FIFA 18. Jaký rating mají Vaclík, Pavlenka a spol.?

Nejlépe hodnoceným brankářem hry FIFA 18 je opět Manuel Neuer, kterého „stíhá“ David de Gea či Gianluigi Buffon. Mezi absolutní elitu se však dostal i jeden český zástupce.

Český fotbal má v evropských ligách několik gólmanů. V Itálii působí Lukáš Zima, do Anglie se vrátil Marek Štěch, my jsme se však zaměřili na jiné a podívali jsme se na jejich hodnocení ve hře FIFA 18. Jména a ratingy pěti předních českých brankářů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Koubek (Rennes) – 67

Tomáš Koubek Rennes.jpg

Tomáš Koubek zářil na domácím „malém“ EURU v roce 2015. Potom ho koupila Sparta, která ho první rok nechala hostovat v Liberci. Pod Ještědem nabral potřebné zkušenosti, zachytal si v Evropské lize a loni už byl oporou letenského týmu. Letos v létě svedl boj o místo s Martinem Dúbravkou, kterému „přenechal“ svůj post a odešel do Rennes. V novém působišti chytá pravidelně, jeho rating ve hře ještě poroste.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Drobný (Brémy) – 74

Jaroslav Drobný ČR.jpg

Je mu 38 let, do fotbalového důchodu se ale ještě nevydal. Jaroslav Drobný působí v bundesligových Brémách, kde předává zkušenosti Jiřímu Pavlenkovi. Bývalý reprezentační gólman, jenž prošel Brémami, Bochumí, Hertou či Hamburkem, sice letos neodchytal ani jeden zápas, v klubu je ale váženou personou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jiří Pavlenka (Brémy) – 74

Jiří Pavlenka Brémy.jpg

Drobného parťák z Brém má našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. Bývalý gólman Baníku, jenž loni vychytal titul Slavii, přestoupil do Werderu po letních tahanicích a ihned se stal novou jedničkou. V Německu se o něm hodně napsalo, odborníci polemizovali nad tím, zda zvládne novou roli, pětadvacetiletý Jiří Pavlenka je ale rychle přesvědčil a ukázal, že na to má. Brémy sice tápou, Pavlenka ale odvádí dobrou práci. Rovněž sílí jeho role v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Vaclík (Basilej) – 77

Tomáš Vaclík Basilej2.jpg

V létě se o něj zajímala Benfika, spekulovalo se také o Premier League, Tomáš Vaclík ale prozatím zůstává věrný Basileji. Současná reprezentační jednička je ve Švýcarsku spokojená, pokud ale přijde zajímavá nabídka, rád by se vydal vstříc novému dobrodružství. V současné době je nejlepším gólmanem švýcarské ligy a první volbou národního týmu, ve hře FIFA 18 je ale až druhým českým gólmanem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Čech (Arsenal) - 86

Petr Čech Arsenal 4.jpg

Jen šest brankářů má ve hře FIFA 18 vyšší rating než Petr Čech. Pětatřicetiletý gólman, jenž je třetím rokem jedničkou Arsenalu, se stále udržuje v perfektní kondici a patří k nejlepším brankářům planety. Vysoké hodnocení je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud