Red Deer Rebels (WHL) -  Bartošák v roce 2011 opustil Vítkovice a zamířil do Kanady. Zakotvil v týmu Red Deer Rebels ve WHL a nevedl si vůbec zle. V průběhu posledního ročníku dokonce zasáhl do 65 zápasů a držel si vyšší než 92% úspěšnost zákroků. Foto: Profimedia.cz
 Manchester Monarchs (AHL) -  Už v průběhu sezony 2013/14, tedy ještě v době, kdy chytal za Red Deer Rebels, Bartošák nakoukl i do AHL. Tehdy si připsal čtyři starty, v dalším ročníku už jich ale přidal 28 v základní části, tři v play-off a na konci roku zvedl nad hlavu Calder Cup pro vítěze farmářské AHL. Foto: Profimedia.cz
 HC Vítkovice  - Český gólman načal v zámoří i sezonu 2015/16, jenže po údajném útoku na svou přítelkyni v New Hampshire v Manchesteru skončil a vrátil se domů. Zakotvil ve „svých“ Vítkovicích, kde dohromady i s play-off odchytal třináct zápasů. Dva starty si připsal i v Šumperku, další tři roky už byl ale suverénní jedničkou ostravského klubu, zařadil se mezi nejlepší extraligové gólmany a svými výkony se dostal až na světový šampionát do Bratislavy. Foto: Profimedia.cz
 Oceláři Třinec  - Aktuální sezonu Bartošák začal v Třinci, který z něj po příchodu z Vítkovic udělal nejlépe placeného hráče celé extraligy. Šestadvacetiletý gólman odchytal za Oceláře 11 zápasů, připsal si šest výher, dvě čistá konta a úspěšností zákroků se dostal přes 93 procent. Pak ale svou kariéru přerušil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Cesta na vrchol a zpátky na dno. Podívejte se, kde všude chytal Patrik Bartošák

Zdálo se, že je na vrcholu. Na jaře byl českou brankářskou jedničkou na mistrovství světa a v Třinci z něj udělali nejlépe placeného hráče celé extraligy. Jenže potom musel Patrik Bartošák svou kariéru přerušit.

Patrik Bartošák MS 2019 2.jpg

Šestadvacetiletý Bartošák, který kvůli problémům v osobním životě vyhlásil nucenou hokejovou přestávku, měl našlápnuto k velké kariéře. Kopřivnický rodák, jenž chytal také za mládežnické týmy Vítkovic, Poruby či Frýdku-Místku, prošel v roce 2013 draftem NHL a snil o tom, že si jednou zachytá v bráně Los Angeles. Kings mu sice šanci nedali, i tak už toho ale stihl docela dost. Kde všude už Bartošák chytal? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Red Deer Rebels (WHL)

Patrik Bartošák Red Deer Rebels.jpg

Bartošák v roce 2011 opustil Vítkovice a zamířil do Kanady. Zakotvil v týmu Red Deer Rebels ve WHL a nevedl si vůbec zle. V průběhu posledního ročníku dokonce zasáhl do 65 zápasů a držel si vyšší než 92% úspěšnost zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Manchester Monarchs (AHL)

Patrik Bartošák.jpg

Už v průběhu sezony 2013/14, tedy ještě v době, kdy chytal za Red Deer Rebels, Bartošák nakoukl i do AHL. Tehdy si připsal čtyři starty, v dalším ročníku už jich ale přidal 28 v základní části, tři v play-off a na konci roku zvedl nad hlavu Calder Cup pro vítěze farmářské AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

HC Vítkovice

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Český gólman načal v zámoří i sezonu 2015/16, jenže po údajném útoku na svou přítelkyni v New Hampshire v Manchesteru skončil a vrátil se domů. Zakotvil ve „svých“ Vítkovicích, kde dohromady i s play-off odchytal třináct zápasů. Dva starty si připsal i v Šumperku, další tři roky už byl ale suverénní jedničkou ostravského klubu, zařadil se mezi nejlepší extraligové gólmany a svými výkony se dostal až na světový šampionát do Bratislavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Oceláři Třinec

Patrik Bartošák Třinec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Aktuální sezonu Bartošák začal v Třinci, který z něj po příchodu z Vítkovic udělal nejlépe placeného hráče celé extraligy. Šestadvacetiletý gólman odchytal za Oceláře 11 zápasů, připsal si šest výher, dvě čistá konta a úspěšností zákroků se dostal přes 93 procent. Pak ale svou kariéru přerušil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud