Plzeň  - Podstatná část Gulašovy kariéry je spojena s Plzní. Na západ Čech zamířil v roce 2012 z Českých Budějovic a v premiérové sezoně se blýskl 27 góly a 28 asistencemi. Poté odešel do zahraničí, poslední čtyři roky už ale zase válí v západočeském dresu. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Magnitogorsk  - Ostřílený kanonýr odešel v průběhu sezony 2012/13 z Plzně do Magnitogorsku, za který odehrál čtyři zápasy v základní části a dalších sedm v play-off, v němž se blýskl čtyřmi góly. V Metallurgu načal i další sezonu, nebyl ale bodově výrazný, a tak zamířil do Švédska… Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Färjestad  - Zatímco ruské angažmá Gulašovi příliš nevyšlo, ve švédském Färjestadu řádil. V elitní soutěži SHL odehrál 177 zápasů, v nichž posbíral 138 (58+80) bodů, ke kterým přidal devět branek a deset asistencí v play-off. V roce 2017 se vrátil do Plzně. Foto: Profimedia.cz
 Další kluby  - Současný kanonýr Plzně si vyzkoušel i další angažmá. V sezoně 2004/05 působil v týmu Indiana Ice v zámořské USHL, během působení v Českých Budějovicích si odskočil také do Strakonic, Třebíče či Mladé Boleslavi a v ročníku 2007/08 účastník dosud posledního mistrovství světa odehrál i 21 zápasů za Kladno. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Cesta excelentního snajpra. Podívejte se, kterými kluby už prošel ostrostřelec Milan Gulaš

Milan Gulaš sice má sice už 36 let, stále je však nadprůměrným hokejistou. Minimálně tedy v české Tipsprot extralize. Několik let válel ve velkém stylu v Plzni a nyní táhne České Budějovice. Prošel ale i řadou jiných tuzemských klubů a působil taky v zahraničí.

Milan Gulaš, to je řadu let záruka ofenzivní kvality. Kariéra šestatřicetiletého snajpra byla spojena s řadou klubů. Všechny oddíly, ve kterých dosud působil, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

České Budějovice

Milan Gulaš ČB Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Milan Gulaš se narodil v Českých Budějovicích, kde také debutoval v extralize. To se psala sezona 2003/04 a mladý útočník si tehdy připsal premiérový start. Pravidelně pak v prvním týmu začal nastupovat od ročníku 2006/07, kdy zasáhl do 49 zápasů a dal i premiérový gól. S Českými Budějovicemi se loučil v roce 2012, tehdy dal v sezoně 17 branek a přidal 25 asistencí.

Bylo však otázkou času, kdy se do mateřského oddílu vrátí. Stalo se tak před ročníkem 2021/22. Zkušený borec se stal okamžitě kapitánem týmu a v premiérové sezoně po návratu zaznamenal ve 45 zápasech 42 bodů za 18 branek a 24 asistencí, a byl druhým neproduktvnějším hráčem mužstva.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Plzeň

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Podstatná část kariéry Milana Gulaše je spojena s Plzní. Na západ Čech zamířil v roce 2012 z Českých Budějovic a v premiérové sezoně se blýskl 27 góly a 28 asistencemi. Poté odešel do zahraničí, když se ale v roce 2017 do extraligy vrátil, znovu spojil svůj hokejový osud se západočeským klubem. V dresu Plzně se stal třikrát nejproduktivnějším hráčem nejvyšší soutěže a dvakrát nejlepším střelcem.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Metallurg Magnitogorsk

Milan Gulaš Magnitogorsk Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V průběhu sezony 2012/13 odešel Milan Gulaš z Plzně do Magnitogorsku, za který odehrál čtyři zápasy v základní části a dalších sedm v play-off, v němž se blýskl čtyřmi góly. V Metallurgu načal i další sezonu, nebyl ale bodově výrazný, a tak zamířil za další štací do Švédska.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Färjestad

Milan Gulaš Farjestad.jpg

Zatímco ruské angažmá Milanu Gulašovi příliš nevyšlo, ve švédském Färjestadu řádil. V elitní soutěži SHL odehrál 177 zápasů, v nichž posbíral 138 (58+80) bodů, ke kterým přidal devět branek a deset asistencí v play-off. V roce 2017 se vrátil do Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další kluby

Milan Gulaš.jpg

Milan Gulaš si vyzkoušel i další angažmá. V sezoně 2004/05 hrál v týmu Indiana Ice v zámořské USHL, během působení v Českých Budějovicích si odskočil na hostování do Strakonic, Třebíče či Mladé Boleslavi a v ročníku 2007/08 účastník mistrovství světa z roku 2019 odehrál i 21 zápasů za Kladno.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud